VĎAČNOSŤ PRINÁŠA MIER DO NAŠICH SŔDC….

30.5. 2022Natalia Grünwald86x0

Chceš spraviť niečo naozaj dobré pre seba a zmeniť svoj život?
ZAČNI SA ZAMERIAVAŤ NA VĎAČNOSŤ 🙂

Mílí moji čitatelia, dnes vám chcem povedať o svojom hlbokom uvedomení a precitnutí, ktoré ma vyhnalo z postele. Vystrelila som ako raketa, spravila som si raňajky a šla písať.

04.04 hod. mi ukazovali hodiny na telefóne a ja som cítila, že mám vnútorný calling pozdieľať s vami niečo veľmi silné…. Chceš počuť jeden krátky príbeh? Ja milujem príbehy a na tých človek asi najviac sám pochopí….

Pred tromi rokmi som sa zoznámila s tým, čo je to blog, ako sa ma písať blogový článok a na čo to je dobré. Medzitým sa doba zmenila a blogové články nie sú tak v kurze ako kedysi…. To nemení níč na situácii, že som si povedala… “ srdce ma ťahá písať a mám potrebu zdieľať s vami moje úvahy, príbehy, know-how aj skrze články…
Ale neodbočujme… Keď som začínala písať články v roku 2019, tak som nevedela čo tam písať… Bolo to veľmi jednoduché, nezaujímavé a hlavne to nemalo žiadnu krvopotnú story, ktorú by som mohla zdieľať….

Dnes sa situácia zmenila. Svoje príbehy som si musela zaslúžiť. Musela som do toho vsadiť svoju kožu, aby som mala o čom písať, aby mi ruka pri písaní šla sama a ja už ďalej nepremýšľam nad tým, čo mám písať…. Dnes ráno, keď som sa zobudila som zažila nesmierný prúd vďačnosti. Vďačnosť za všetko čo mám, za svoju rodinu, za svoj dream job, za seba, za všetko čo som dosiahla a ja som si naozaj konečne do hĺbky uvedomila, ČO TO VLASTNE VĎAČNOSŤ JE…..

Veľa ľudí, článkov a videí ti povie, že by si mala byť vďačná, pretože to zvyšuje hormón šťastia, pretože si tým priťahuješ lepší život a ľudí a podobné bláboly…. Sorry za výraz, ale pokiaľ nie je vďačnosť precitnutá, tak pre človeka, ktorý má desivú situáciu sú to skrátka bláboly a niet divu, že to tak vidí….

Ja som bola jedna z tých… Nedokázala som oceniť čo mám, pretože som nebola spokojná a naplnená vo svojom živote. Mohol mi kto chcel, čo chcel vravieť….ďakuj za to a pre to….a nájdeš recept na úspech….ani náhodou…

MUSELA SOM SI TO ZASLÚŽIŤ!!!

Čím viac na sebe pracujem, čím viac na sebe driem…( to drenie ber prosím v zmysle toho, že mám železnú vôľu, disciplínu, som konzistentná a doťahujem plány do konca), tým viac cítim v sebe obrovskú pokoru.
Možno poznáš niekoho, kto sa učí bojový šport a je na ceste stať sa majstrom. Bojové športy nás učia pokore. Byť sliný a pevný ako skala, no so svojou silou treba narábať múdro….
A toto isté platí v živote, čím nesieš na pleciach väčšiu výzvu, tým ťa to viac skrotí a stávaš sa pokorným človekom….
Mnoho ľudí nevidí v pokore zmysel, myslia si, že sa nedokážu pokoriť, nemajú dostatočnú motiváciu sa pokoriť…. No ak zvládneš v živote veľké veci, tak si uvedomíš aká si maličká-ý….zrnko vo svete. Príroda je mocná kráľovná a z pohľadu vesmíru je ľudstvo len krátky článok na tej dlhej čiare života….

Čím som začala viac dostávať, tým mám potrebu viac dávať. Teším sa z maličkostí a konečne chápem, čo je to vďačnosť. Asi najviac som to pochopila nedávno. Robila som event pre svoje klientky a fanúšičky a toľko lásky a podpory v jednej miestnosti, ktorú sme zažili…to je skrátka niečo wooow….

Po tom evente som si uvedomila, aká som za všetko neskutočne vďačná, začala som si viac uvedomovať vďačnosť za svoje deti, za svojich rodičov a zrazu mi mamina zavolala a darovala peniaze. Len tak pre radosť…. Ale to, že to začínam dnes preciťovať do hĺbky a uvedomujem si aká som maličká je len vďaka hodinám a hodinám makania na vlastnej osobnosti….


Čím viac na sebe pracujem, tým som vďačnejšia….napíšte si to na papier a neustále si to opakujte….
Práca na sebe nás posilní, pokorí a prinesie mier do naších duší….
Nerozčuluj sa nad situáciou, ktorú nemôžeš zmeniť, vezmi si papier a začni si plánovať svoj vysnívaný život, píš si na papier, čo môžeš zmeniť v tvojom živote ty, aký je ten prvý krok, ktorý spravíš?

AK ZMENIŠ SEBA, ZMENIŠ CELÝ SVET…

Klišé, ale je to tak…. Začne ti prichádzať do tvojho vnútra neskutočný kľud a pokora….
Vďaka prináša mier do našich sŕdc a učí nás byť tolerantnejšími voči okoliu a prírode. To, čo môžeš dať svetu si ty sám a tvojou krásnou energiou môžeš ovplyvňovať celé svoje okolie.
Premýšľaj nad tým ako tvoriť, ako zlepšovať, ako žiť kvalitnejšie, ako viac milovať….boj plodí len boj a láska plodí lásku….


Ak sa ti článok páčil a dal ti nejaké malé aha, tak mi ho lajkni, komentuj a ak sa ti veľmi páčil, tak ho kľudne zazdieľaj…možno sa niekto môže inšpirovať a nakopnúť vo svojom živote….


S láskou Nat 🙂

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov