fbpx

PREVEZMI ZODPOVEDNOSŤ ZA SVOJE KONANIE A NESŤAŽUJ SA!

23.9. 2022Natalia Grünwald573x0

Možno sa ti momentálne nedarí tak, ako by si chcela, nevyšli ti predaje, snažíš sa, makáš na sebe, dávaš do toho maximálne úsilie a výsledky nikde….

Úplne ti rozumiem…

No uvedom si jednu vec:

„Všetko, v čom momentálne žiješ, čo prežívaš, je výsledok, TVOJICH BÝVALÝCH ROZHODNUTÍ.

To je skrátka neodškriepiteľné… Ty si dala tomu svoje ÁNO, ty si sa rozhodla, že to tak bude, ty si dovolila, aby to zašlo tak ďaleko….tak sa teraz nevyhováraj na druhých, že sa ti nedarí, alebo niečo nejde…

  • 1. LEKCIA ÚSPEŠNÝCH ĽUDÍ – úspešní ľudia berú za svoje činy maximálnu zodpovednosť, aj keď sa kúpu v poriadnych …….!! Pretože vedia, že ak budú obviňovať iných ľudí, alebo iné okolnosti, tak sa im tá istá lekcia bude vracať stále dookola….

Sú ľudia, ktorí sú proste nepoučiteľní a dookola robia tie isté chyby, ktoré im prinášajú tie isté výsledky…Keď sa ich opýtaš, prečo sa im nedarí, tak ti odpovedia:

„TO VLÁDA, SITUÁCIA VO SVETE, TEN HAJZEL, KTORÝ MI VTEDY…., RODIČIA, UČITELIA a podobne…“

Pritom “poškodená osoba” si vôbec neuvedomuje, že čím ďalej bude viniť ostatných za svoje rozhodnutia a konanie, tým viac a viac bude stáť na mieste.

Stále tie isté situácie sa nám dejú preto, pretože nás majú niečo naučiť a vlastne zaviesť na správnu cestu, aby sa nám to už nedialo. No ak hádžeme chybu na druhých, alebo na okolnosti, tak sa vlastne dobrovoľne zbavujeme svojej moci.

POUKAZOVAŤ NA OKOLNOSTI, alebo NA DRUHÝCH ĽUDÍ je totižto tá najľahšia cesta…

Je to pohodlné, niečo ako: „Ja cvičiť nebudem, radšej si pekne krásne vezmem opäť svoje čipsy a sadnem pred TV, ale ja cvičiť nebudem. Tak necvič, ale potom neobviňuj druhých, že si celý život so sebou nespokojná….

PREVZATIE ZODPOVEDNOSTI prináša v podstate mega úľavu…. Vieš, prečo? Pretože akonáhle prevezmeš maximálnu zodpovednosť za svoje činy, tak sa vlastne prestaneš hnevať na celý svet, lebo veď ty si sa vedome rozhodla, ty si dala tomu svoje áno, tak čo? Budeš sa hnevať na seba? Nebudeš….

Kašli na to. Akonáhle si uvedomíš, že všetko, čo sa ti deje sa deje pre tvoje najlepšie dobro a všetko je v tvojej moci, tak získaš neskutočnú silu. Veci sa zrazu začnú hýbať, začnú prichádzať nové myšlienky, nápady, zlepšenia, dokonca si vlastne dovolíš spraviť nový priestor pre nových ľudí, ktorí ťa dovedú tam, kam chceš a potrebuješ. No z hnevu a zbavenia sa zodpovednosti sa ti takéto veci nikdy neudejú….

Poznám kopec prípadov, kedy sa dnes už veľmi úspešným ľuďom diali hrozné veci. Mohli sa zrútiť, mohli to vzdať, mohli povedať: „To oni, to situácia vonku.“ No dnes, by si o nich nikdy nepočula….

ZODPOVEDNOSŤ JE VÝSADA KRÁĽOV….

Veľa ľudí má strach prevziať zodpovednosť za svoje konanie a celkovo život, Vieš, prečo? Lebo by sa museli pozrieť pravde do očí. Pravda bolí. Veľa ľudí sa pravdy bojí, je desivá a najmä nám naznačuje, že musíme začať na sebe makať.

No nie, ako predtým, že keď sa nám zadarí, keď máme chuť, keď sme práve vo flow…. Pravidelne, poctivo, disciplinovane….a toto je presne to, čo dokáže veľmi málo ľudí….

„DOBRÁ SPRÁVA JE, ŽE VČERAJŠOK JE MŔTVY, ZAJTRAJŠOK SA EŠTE NENARODIL A DNES JE NAŽIVE.“

Nepozeraj sa na to, čo bolo včera, to už zomrelo, už to nevzkriesiš späť, zajtra nie je istota, možno žiadne zajtra nebude. No dnes je to, čo máš vo svojich rukách.

Dnes zasievaš semienka, ZAJTRA BUDEŠ ŽAŤ TO, ČO SI ZASIALA DNES.

Ak rezonuješ s mojimi slovami, tak mi hoď sem pod článok komentár, pretože som zvedavá s koľkými ľuďmi rezonuje to, čo hovorím. Koľkí ľudia sú odhodlaní vziať svoj život pevne do svojich rúk. Už len zamyslenie sa nad tým, o čom som písala, začne nahlodávať tvoju myseľ a ak to implementuješ do praxe- (čo znamená, že sa začneš pozerať na svoj terajší stav života, svojho účtu, stav toho, v akom prostredí sa nachádzaš ako výsledok svojich predošlých rozhodnutí) a začneš to vedome prijímať, tak sa začnú diať v tvojom živote zázraky. Pozoruj to…..


Malá pripomenka: Nezabudni, že robíme v pondelok 26.9 22 až do stredy 28.9.22 nabúchaný tréning PREČO ZROVNA TY NEPREDÁVAŠ, AJ KEĎ MÁŠ SKVELÝ PRODUKT ALEBO SLUŽBU, ak si chceš ešte uchmatnúť svoje miesto, tak sa —— REGISTRUJ TU ——-

Môžeš ma sledovať na ďalších mojich platformách, kde pridávam pravidelne hodnotný obsah:

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov