SMRŤ NIE JE TAK STRAŠNÁ. JE TO TRANSFORMÁCIA…

24.8. 2022Natalia Grünwald384x0

Nedá mi to ísť do postele. Je 22.57hod. a akurát som dopozerala film pokojný bojovník. Viem, že ak pôjdem spať, tak sa mi do zajtra rána vytratí dôležitá správa, ktorú pre vás mám. A možno posilnie, kto vie.

Každopádne, otváram aplikáciu “Pages” a otváram aj nový súbor, aby som mohla zachytiť na elektronický papier svoje najväčšie aha momenty z filmu. Napriek tomu, že mám hroznú migrénu, tak to musím napísať….

Tento film som prvýkrát videla asi 3 roky dozadu, ale môžem ho pozerať kľudne aj každý rok, pretože nesie so sebou nadčasové posolstvo.

„SMRŤ NIE JE TAK STRAŠNÁ. JE TO TRANSFORMÁCIA. NIEČO AKO DOSPIEVANIE, ALE OVEĽA HORŠIE. HORŠIE JE VŠAK, ŽE VÄČŠINA ĽUDÍ PREŽÍVA BEZ TOHO, ŽE BY SA V ŽIVOTE VZBUDILA.“

Tak táto veta mi asi najviac utkvela v pamäti. Presne túto vetu som mala dnes večer počuť. Niekedy sa nechám pohltiť pozlátkom, honbou po zlate a úspechu a zabudnem žiť. Potom si pozriem presne takýto film a uvedomím si, kde je tá obrovská hodnota….

„CESTA JE CIEĽ. CIEĽ JE CESTA…“

Tak často používaná fráza, že už vám to ide aj na nervy. Tak často premieľaná fráza, že človek tomu prestáva aj veriť, pretože to znie ako slogan na Pepsi…. Ale je to tak….

Na čo nám je život, z ktorého sa nevieme tešiť tu a teraz? Na čo žijeme, ak sme buď v budúcnosti, alebo v minulosti? Ak tak činíme, tak v podstate prespíme celý náš život a uniká nám podstata….. Tá cesta, po ktorej kráčaš je ten cieľ. Cieľ je sa radovať z cesty a užívať si to, aj keď na konci nebude ten vysnívaný sen, po ktorom túžiš.

Mnoho ľudí sa honí len za slávou a úspechom a pritom si ani neuvedomuje, že aj keď ten svoj cieľ dosiahne: všetkú tú slávu, peniaze, priazeň od ľudí, tak nebude naplnený, pokiaľ tam nie je čistá a úprimná radosť z cesty…. Ja viem, že to vieš, viem, že to poznáš a už si to x krát počula. Ale toto je tak dôležité si to pripomenúť každý jedenkrát, pretože práve od každého jedného jedinca závisí celá spoločnosť….

A keď budeme všetci spať a neprebudíme sa z toho sna, tak zistíme, že nám nielen život uniká pomedzi prsty, ale celá naša planéta sa stráca, bez toho, že by sme si uvedomovali vážnosť toho, čo sa v skutočnosti deje. Pochopte, píšem to kvôli tomu, aby ste sa pri tej všetkej uponáhľanosti a dôležitosti nezabúdali pozrieť sa na seba a uvedomovať si tu a teraz…. Máme oveľa väčšie schopnosti, ako si myslíme, keď si len dovolíme vyprázdniť myseľ.

Niečo ti poviem, ako malá som snívala, že jedného dňa budem stáť na veľkom pódiu a budem spievať pred tisíckami ľudí. Osud ma zavial k online businessu, pretože to je tiež časť môjho JA, kde som samú seba našla.

„JA BUDEM RAZ SPIEVAŤ PRED VEĽKÝM PUBLIKOM…“

NO CÍTILA SOM, ŽE DRUHÁ ČASŤ MÔJHO JA EŠTE STÁLE NIE JE NAPLNENÁ.

A tak som v 33 znova začala snívať, že tú časť, ešte dokážem naplniť. (Trochu sa stotožňujem s hlavným hrdinom spomínaného filmu, ktorý začal opäť trénovať po škaredej nehode). Vymyslela som si teda projekt, kde môžem prepájať hudbu s tým, čo robím. A to, písať a spievať skladby, ktoré budú motivujúce a inšpiratívne. Všetko, to však dlhšie trvá. Osud ma skúša, či to naozaj myslím vážne a či to s tou hudbou vydržím, alebo to vzdám. Zatiaľ sa mi nepodarilo naplniť moje hudobné plány a to už mám 36 rokov. Podľa merítka spoločnosti som stará na cieľ, ktorý som si vytýčila. Ak ho chcem naozaj dosiahnúť, tak s reálnym, triezvym, logickým myslením, to môžem dokázať o 10 rokov.

Budem zaujímavá ešte pre ľudí a nebudem príliš stará??? Hm to je otázka. Po zhliadnutí filmu Pokojný bojovník sa opäť dostávam do kľudu, že je úplne jedno, aká výhra je na konci, či je tam, alebo nie je veľký stage. Robme čo nás baví, čo napĺňa našu dušu, srdce a neočakávajme zlatú medajlu.

Keby sme takto pristupovali k prírode, ku všetkému živému, ku všetkému, čo nás obklopuje, tak by sme zistili, že získavame oveľa väčšie dary. Zistili by sme, že vesmír má pre nás oveľa viac, než si myslíme…..

Napĺňa ma cesta poznávania duchovna. Niekedy idem po sile a mám chuť dobýjať svet a niekedy mám chvíľky, kedy som jemná a chcem splývať s prírodou. Nič nie je dobré, alebo zlé. Je to proste také, aké je.

Ak vám tento článok pootvoril vaše srdcia a naladil vás viac na jemnosť, jednoduchosť, ľahkosť a splynutie so životom, tak som odviedla skvelú prácu a som za to vďačná. Potrebovala som s vami pozdieľať aha momenty, náladu, emócie, ktoré si v tomto okamžiku z toho filmu odnášam. Pozdieľajte do komentu vaše pocity, som na ne zvedavá 🙂


LIVE ZDARMA UŽ 30.8. 2022 o 20:00h. VO FB SKUPINE: BE ICONIC LIVE

Zaregistruj sa na toto LIVE cez odkaz nižšie. Klikni na modrú ikonku facebooku:

Môžeš ma sledovať na týchto ďalších online platformách, kde zdieľam pravidelný hodnotný obsah.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov