fbpx

Večný problém, HEJTERI.

8.5. 2023Natalia Grünwald365x0

Večný problém, HEJTERI.

Ako ich zvládnuť a nenechať sa nimi udupať.

AU! Zabolelo ma to. A poriadne. Čítala som práve jeden brutálne negatívny komentár na môj príspevok. Človek, čo ho písal, mi nakladal o sto dvesto. Nepoznala som ho, nikdy sme sa nestretli, ale išiel po mne ako sup po mršine. Bolo to nepríjemné. Do pííííp, ako si dovoľuje niečo také o mne napísať, veď ma ani nepozná?! Vôbec nevie, čím všetkým som si prešla a čo všetko stojí za mojim úspechom. Tak prečo ma súdi. Kto mu dal na to právo !?

Zastav nával emócii.

Dotklo sa ma to. Rypol mi do citlivého miesta. Ani neviem prečo, začala  som jeho slová rozoberať ako domček z lega. Fakt sa takto správam? Naozaj to robím? To hádam nie? Toto predsa nie som ja, alebo áno? OMG, čo ak sa k nemu pridajú ďalší a dostanem takýchto hejtov viac? Čo ak mi odradí klientov? Nemala by som ten príspevok radšej zmazať?

Čím hlbšie som sa v tom rýpala, tým to bolo horšie a horšie. Až kým mi v hlave nezazvonil výstražný alarm. A dosť, Natália!!! Okamžite s tým prestaň! Povedala som si. Čo sa dofrasa zaoberáš názorom niekoho, od koho by si si nikdy nedala poradiť. Takého človeka by si sa na ulici ani na cestu nespýtala. Necháš sa napáliť nejakým čudákom, čo o tebe nič nevie?

Prečo to vlastne robia?

Uvedomila som si, že ten človek vôbec nehovoril o mne. Len sa potreboval vyventilovať, dostať zo seba von tie sračky, ktoré si pravdepodobne tlačil deň čo deň do hlavy. Človek, ktorý sa bojí pozrieť sám na seba, a preto sa opiera do druhých.

Sám sa ľutuje, sám má posratý život, nikdy nič nedokázal a miesto toho, aby si vyhrnul rukávy a makal na sebe, radšej trávi čas kydaním hnoja na iných. 

On to proste inak nevie. Tiež netuším, čo si vytrpel, čo má za sebou, ale určtie je veľmi nešťastný. Človek, ktorý je v živote šťastný sa delí o svoju radosť a šíri ju ďalej do sveta. Zranený človek, šíri bolesť a hejt.  On vlastne hovoril o sebe, nie o mne.

Ako na hejterov a neprajníkov.

Zmazala som jeho komentár a vyhodila ho zo svojho poľa. A potom všetkých jemu podobných. Tak to robím dodnes. Niekto by povedal, že je to odo mňa sebecké a neviem príjmať kritiku. To je blbosť. Jasné, že viem, ale len tú konštruktívnu, keď mi niekto ukáže, kde robím chyby a ako byť lepšia. Aj tá zabolí, ale vtedy skloním hlavu poviem si, áno má pravdu a nabudúce to spravím inak.

Na sociálnych sieťach je plno podivínov, ktorí sa na teba nalepia len preto, že dobre vyzeráš, pekne sa usmeješ a si sexy. Potom ti začnú vypisovať a keď sa im neozveš, začnú ti nadávať a zhadzovať ťa. S týmto má skúsenosť hádam každá žena.

Ak na takéhoto týpka narazím dens, zablokujem ho. Ale vo väčšine prípadov sa nimi vôbec nezaoberám, môj čas je príliš vzácny, aby som sa zapodielvala všetkými hejtami na moju osobu.

A blokujem nielen chlapov, ale aj ženy, čo si potrebujú niečo dokazovať tým, že druhých zhadzujú. A čo s hejtermi v reálnom živote? Tam ich tak často nestretávam a ak náhodou na nejakého naďabím, ignorujem ho. Postavím medzi seba a jeho neviditeľnú stenu, od ktorej sa všetky jeho slová odrazia a čím skôr sa vymaním z jeho prítomnosti.

Hejt je súčasťou života. Celý život sme hodnotené a posudzované. 

Čo si myslíš, kto si? Čo sa tu vôbec ukazuješ? Fakt si myslíš, že to, čo tu píšeš niekoho vôbec zaujíma? Si všetku múdrosť sveta zožrala moja? Sa pozri do zrkadla, ako vyzeráš. Si myslíš že ťa bude niekto chcieť. Máš malé prsia, veľkú riť, šedivé vlasy …

Možno aj ty si počúvala podobné reči neprajníkov a hejtrov.  Možno už v detstve sa ti smiali, pretože si bola iná, menšia, tichšia, nosila si okuliare, mama ťa obliekala inak ako ostatných a neviem čo všetko …

Názory na to aké sme, čo by sme mali a čo nemali, čo sa patrí a čo nepatrí počúvame od nepamäti. Dostalo sa nám to tak riadne pod kožu, že keď nás neposudzujú druhí, začneme si sypať popol na hlavu my samé.

Čo si myslíš, kto si? Čo sa tu vôbec ukazuješ? Fakt si myslíš, že to, čo tu píšeš niekoho vôbec zaujíma? Si všetku múdrosť sveta zožrala moja? Sa pozri do zrkadla, ako vyzeráš. Si myslíš že ťa bude niekto chcieť. Máš malé prsia, veľkú riť, šedivé vlasy …

Bože, nie som dosť dobrá, to sa mi nepodarí, to predsa nemôžem. Prečo nemám rovné vlasy a prečo ich nemám brčkavé, mám krivé nohy, takto sa nebudem páčiť žiadnemu chlapovi.

Čo si zvykneš hovoriť ty? Ako hejtuješ sama seba?

Priťahuješ to, čo vyžaruješ, alebo prečo narážame v živote na hejterov.

A toto je presne tá vibrácia, ktorá ti do života priťahuje hejterov. Keď kritizuješ samú seba. Keď sa nemáš rada, niečo ti na tebe stále vadí. Priznávam bez mučenia, ani ja nie som so sebou na 100% spokojná.  Zažila som si v detstve šikanu a veľa hejtu a aj keď je moja sebahodnota a sebaláska teraz na úplne inom leveli, ako kedysi, stále občas narazím na nejaký ten seba “zhadzujúci sa” program z minulosti.

Ako si na tom ty? Nemáš sa rada? Schovávaš sa? Nechceš byť videná a bojíš vystrčiť päty z domu. Miesto svojej profilovky na facebooku máš kvetinku, mandalku, psíka či mačičku, pretože hetuješ svoju vlastnú tvár. Nenávidiš svoj hlas a natočiť video, alebo spraviť lajfko nepripadá do úvahy. Veď kto by sa už len na teba pozeral…

Haló! Tak presne toto začni meniť. Jasné že sa to ľahko povie, keď sme boli celý život posudzované, ale ide to. Nájdi si cestu, ako to dokážeš. 

Takto poľahky zvládneš hejt nielen na sociálnych sieťach.

Chcela by si rozbehnúť online biznis? Snívaš o tom, že raz budeš úspešná podnikateľka či influencerka, lenže sa bojíš hejterov? Tak príjmi najskôr samú seba a začni sa mať rada. Buď si vedomá svojej hodnoty, toho kým v skutočnosti si. Nepodceňuj sa, ale ani nepreceňuj.  Vtedy zvládneš akýkoľvek hejt.

Pretože nájdeš svoj stred. Staneš sa sebavedomou a nič s tebou nezatrasie. Bude ti úplne jedno, či ťa niekto hejtuje, alebo vychvaľuje až do nebies. Ty si ty. A všetko, čo kto o tebe napíše a povie je len ich obraz, predstava o tebe. Druhí ťa vnímajú cez svoju optiku, ktorú si vytvorili na základe ich životných skúseností a poznatkov.

Ty nie si názor, ktorý o tebe niekto má. Pamätaj na to, ak ťa v budúcnosti niekto zhejtuje.   

Kašli na hejt a rozbaľ to naplno. Aj ty môžeš byť úspešná. A s tým ti veľmi rada pomôžem. Stiahni si zdarma mapku, ktorá ti ukáže cestu k tomu, ako uzatvárať prémiové spolupráce. 

Zameraj sa na ľudí, ktorým máš čo odovzdať a budú vďační za spoluprácu s tebou. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov