TO, ŽE SI ODNÁŠAME FINANČNÉ BLOKY Z DETSTVA, NIE JE NAŠA CHYBA…

29.8. 2022Natalia Grünwald479x0

Minule som vám sľubovala, že napíšem článok na “money blocs”, tak tu ho máte….
V prvom rade ti chcem povedať, že nie som žiadny finančný guru a ani sa nevenujem odblokovaniu rôznych blokov a vzorcov a ani neprenastavujem podvedomé vzorce. Ja len zdieľam jednoduché princípy, ktoré mi pomohli dostať sa z totálnej nuly do hojnosti.

Dnes mi príde hojnosť tak prirodzená, akoby bola v mojom živote už odjakživa prítomná.

Ale takto to vždy nebolo. Dovoľ mi s tebou pozdieľať môj príbeh, nahliadni do môjho detstva, aby si vedela, čím som si prešla a možno ťa to inšpiruje, že všetko je možné.


Keď som mala 6 rokov, tak som navždy stratila otca. Památám si, akoby to bolo včera, keď som skákala pred telkou a pýtala sa maminy, kedy príde tatinko domov. Mami len pokrčila plecami a zatajila mi, že otec je už mŕtvy. Nezazlievam jej to, chcela ma uchrániť. O pár týždňov aj tak vyšlo všetko najavo, no ako 6 ročnej mi stále nedochádzalo, že sa už nikdy nevráti.


Odvtedy to šlo s našou domácnosťou dole vodou, pretože ešte predtým ako otec odišiel od nás, tak pobral všetky cennosti a našetrené peniaze. Po jeho smrti nám nezostalo nič. Zo svojho detstva si veľa nepamätám, no chudoba mi pripadala veľmi prirodzená. Jediné, čo mi vadilo bolo, že sa mi decká v škole smiali, šikanovali ma a dávali mi pocítiť, že medzi ne nepatrím.
Mamina mi rozprávala, že boli časy, kedy si ona nemala dať čo do úst, pretože nechala najprv nás, aby sme sa najedli. Veľmi ju za to obdivujem, čo musela všetko zvládať. Každopádne som si vďaka tomu odniesla veľké finančné bloky do svojej dospelosti a vytvorila som si vnútorný strach z toho, že keď budem mať jedného dňa rodinu, tak dopadneme rovnako….

Možno aj preto som teraz taká húževnatá a pracovitá, pretože som zažívala obrovské nepohodlie ako malá…

Stále dookola tie isté vety: “ Natálka, toto si teraz nemôžeme dovoliť. Je to príliš drahé.

Keď si budeš sama na seba zarábať, tak si kúp, čo chceš…. Až po výplate.” a podobné vety….

Už som mala toho dosť, pretože toto sa vlieklo celou mojou pubertou. Chápem maminu, že bola na nás sama, platila školy, odkúpila byt, kúpila garáž a podobne… ale tínedžer tieto veci nechápe…


V 16 som si začala zarábať popri škole. Našla som si o 7 rokov staršieho priateľa a pomaly som sa začala osamostatňovať. Nikdy nezabudnem na ten pocit slobody. Ako som dovŕšila 18 rokov, tak mi nič nebránilo v tom, aby som začala budovať hojnosť. O podnikaní som však nič nevedela.

  • NIKTO Z NAŠEJ RODINY NEBOL PODNIKATEĽ. SOM PRVÁ PODNIKATEĽKA, KTORÁ SA DALA NA TÚTO DRÁHU. A NA TO SOM VEĽMI PYŠNÁ.

Síce som si mohla zarábať už vlastné peniaze, no stále som mala zamestnanecký mindset a stále som vedela zarábať peniaze len tak, že vymieňam svoj čas za peniaze….

  • STRIH

Tento zamestnanecký mindset sa so mnou vliekol až do mojej 33-ky. V 33 rokoch som začala podnikať a začala som sa meniť. Začala som sa obklopovať podnikateľmi a zrazu sa z larvy vykuklil motýľ. Zmena myslenia je totálny začiatok. Veľa ľudí sa domnieva, že zmena myslenia je 80 % úspechu. Viete, čo je ešte silnejšie? Ešte silnejšie ako zmena myslenia je zmena identity.
Pretože zmena identity je trvalá a zmena myslenia je dočasná. Takže, ako sa začalo meniť moje myslenie, tak som začala pracovať aj na svojej identite.

Dnes je zo mňa úspešná online podnikateľka, ktorá sa vypracovala z nuly, z obyčajnej holky.


Mám svoj tím ľudí, zmnohonásobila som svoje príjmy, učím podnikateľky ako podnikať efektívne v online, mám mastermind, kurzy a mentoringy. Spolupracujem s globálnou superstar v oblasti online businessu…. Cestujem, som pani svojho času, energie a peňazí.

Vďaka tomu všetkému môže byť môj muž pri deťoch a môžeme spolu tvoriť. Už si nemusíme podávať kľúče medzi dverami a pomaly sa ani nepoznať, pretože vďaka môjmu podnikaniu sa môžem rozhodnúť, že vezmem rodinu a sťahujeme sa k moru… a oveľa viac….

A toto všetko by sa nestalo, keby som nezmenila nastavenie mysle a svoju identitu.

To, že si odnášame finančné bloky z detstva, nie je naša chyba, no chyba je, ak s tým nič nerobíme a predávame to s kľudným svedomím našim deťom ďalej…

Od teba závisí, ako sa tvoje deti budú pozerať na peniaze, od teba závisí, ako sa budú k peniazom správať a vo finále, akú vstupenku im do života dáš. Vieš, kedy sa tvoje deti posunú vpred najviac? Keď vidia pozitívny príklad toho, ako by sa to malo….


Pracuj na svojich blokoch, vzorcoch, uvedomuj si aký dialóg vedieš sama so sebou a hlavne zmeň svoju identitu.

Ak nevieš ako na to, tak mi kľudne napíš na môj email natalia@nataliagruenwald.sk a môžeme sa pozrieť na to, ako ti vieme pomôcť. Ak by si sa o tejto téme chcela dozvedieť bližšie, tak pozri na moju stránku: NASTAV SA NA MILIONÁRSKE MYSLENIE, kde ti ponúkam možnosť preskúmať túto tému viac do hĺbky.


Keď chceš, tak ma môžeš followovať na mojich kanáloch, kde dávam pravidelné príspevky.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov