fbpx

Aký je tvoj skutočný vzťah k peniazom? 💸

17.3. 2023Natalia Grünwald871x0

5 faktov, podľa ktorých to zistíš.

Hneď na začiatok ti položím jednu otázku: „Čo si myslíš o peniazoch? Aký máš k nim vzťah?“

Je pravdou, že väčšina z nás bola vychovávaná v presvedčeniach ako:

👉Peniaze na strome nerastú.

👉Peniaze kazia charakter.

👉Poctivou prácou ešte nik nezbohatol.

👉Za peniaze si všetko nekúpiš.

Teraz si možno povieš: „Ale Naty, ja už mám toto dávno za sebou. Veľmi dobre viem, že presne takéto myšlienky blokujú moju hojnosť. Ja predsa peniaze milujem, chcem ich mať čo najviac, mám k nim dobrý vzťah!“🤷‍♀️

Ale je to naozaj tak? Na logickej úrovni si možno prijala nové názory a nový postoj k peniazom, ale dostali sa ti aj hlbšie pod kožu?

Pozrime sa teraz 5 faktov, ktoré odzrkadľujú tvoj skutočný vzťah k peniazom aj na podvedomej úrovni. Varujem ťa, niektoré zistenia ťa môžu šokovať.

 

1.  Čo všetko vlastníš?

Pozri sa, čo všetko máš vo svojom vlastníctve. Nehnuteľnosti, komodity, investície, odrátaj dlhy, leasingy a pôžičky. Pretože tvoj majetok najvernejšie odzrkadľuje skutočný vzťah k peniazom.

Často si totižto myslíš, že ty máš rada peniaze, ale prečo ich potom reálne nemáš toľko, koľko by si chcela. Aj keď si vďačná, aj keď si v miere spokojná a vravíš si, že máš dosť a mohlo by byť horšie. Napriek tomu niekde v tebe drieme túžba mať viac, aké by to bolo skvelé, keby si mala ešte toto a tamto a mohla viac pomáhať, dávať.

Mať skutočne pozitívny vzťah k peniazom znamená, že si dovolíš vlastniť ich neobmedzené množstvo, na všetko čo túžiš tvoriť, či už chceš financovať stavbu školy v Afrike, nemocnicu pre choré deti, alebo útulok pre mačky.

2. Nevieš prijímať peniaze.

Ako to myslím? Veď si predsa za svoju prácu účtuješ celkom slušné prachy, poznáš svoju hodnotu a necháš sa zaplatiť. To je super, ale …

Pritom sa nenecháš ani pozvať na kávu či na obed. Vždy chceš za všetko platiť sama, veď ty si to môžeš dovoliť. A prijať peniaze ako dar už vôbec nepripadá do úvahy. Všetko si musíš predsa odmakať, bohatstvo nemôže k tebe prísť len tak, ľahko, bez námahy.  

Mať pozitívny vzťah k peniazom znamená že vieš príjmať s radosťou a vďačnosťou, bez výčitiek svedomia a pocitu, že ty si predsa nezaslúžiš dostať peniaze len tak.

3. Stanovila si limit, koľko peňazí ti stačí.

Povedala si si niekedy: „Keď budem zarábať 3000€ či 5000€ mesačne, budem šťastná. Postačí mi to na všetko, čo potrebujem.“

A pritom snívaš o tom, aké by to bolo mať svoju jachtu či lietadlo, cestovať okolo sveta, otvoriť luxusný butik s oblečením či reštauráciu.

Alebo ako by si mohla pomáhať druhým, dala ľuďom dobre platenú prácu, rozbehla ekologický projekt, ktorý by pomohol planéte, či postavila domov pre opustené deti.

Uvedom si, že stanovením limitu peniaze odmietaš. Dávaš vesmíru signál. Milé peniaze, nechoďte ku mne, ja vás nechcem viac, veď mne stačí tých 5000 € mesačne

4. Nedôveruješ ľuďom a všetko chceš robiť sama.

Pýtaš sa, ako dôvera k ľuďom môže ovplyvniť tvoj vzťah k peniazom? Jednoducho. Sama na všetko nestačíš. Tvoj čas aj energia sú obmedzené, všetci bohatí ľudia delegujú.

Vravíš vety ako: Ja to spravím najlepšie a najrýchlejšie. Zas je to celé na mne. Nemôžem to dať spraviť niekomu inému, veď mi to dodžube, budem to musieť naprávať. Nik iný to nedokáže tak ako ja?

Mať peniaze znamená obklopiť sa ľuďmi, dôverovať im a nechať si pomôcť.

Zaplatiť im, aby ich práca znásobovala tvoje zisky. Či už si najmeš opatrovateľku k deťom, upratovačku, asistentku, web designéra, účtovníčku. Práca druhých ľudí šetrí tvoj drahocenný čas. 

A ako sa vraví, čas sú peniaze!

Uvedom si, že sám človek nikdy nezbohatol. Každý milionár má svoj tím ľudí.

5. Skontroluj stav svojej peňaženky.

Aká je tvoja momentálna hotovosť? 20 €, 50 €, 100 €, 1000€, či viac? Alebo tvoja peňaženka zíva prázdnotou, veď načo ti je hotovosť, ešte ťa niekto okradne, veď máš predsa kreditku?

Choď a pekne spočítaj obsah tvojej peňaženky.

Skrsla v tebe otázka: „Ako hotovosť môže vplývať na tvoj vzťah peniazom?“ Veď máš predsa úspory, rezervu a peniaze na účte. Možno ťa to šokuje ale peniaze, ktoré máš v banke nie sú skutočne tvoje. Ak príde kríza banka ti ich veľmi rýchlo zablokuje alebo skomfiškuje a máš smolu. Pá pá, už ich možno nikdy neuvidíš.

Nevrav mi, že nemáš peniaze v peňaženke. Pretože peniaze plodia ďalšie peniaze. Potrebuješ byť s nimi v kontakte, dotýkať sa ich, obdivovať ich, milovať ich, pomaznať sa s nimi. Áno, môže to znieť šialene, môžeš si myslieť, že budeš vyzerať ako šibnutá, maznať sa s peniazmi. Veď načo. Tak peniaze pôjdu tam, kde ich majú radi,  

Tak ako? V ktorom z týchto 5 bodov si sa našla? Ešte stále si myslíš, že tvoj vzťah k peniazom je ideálny a nemáš na čom pracovať?

Oveľa viac na túto tému som minule prezradila ženám, ktoré sa zúčastnili môjho webinára Tajomstvo úspešných podnikateliek, alebo 3 tajomstvá o peniazoch, ktoré ťa nenaučili. Búrali sme poriadne hlboké presvedčenia, dokonca také, o ktorých mnohí  ani netušia, že ich majú.

 

Klikni sem, ak si chceš pozrieť Webinár aj ty.

 

A ešte ti dám jeden skvelý tip na záver.

Vždy poďakuj peniazom, ktoré od teba odchádzajú. Keď platíš v obchode, keď si niečo kupuješ, keď robíš prevod, povedz si: Ďakujem, že odchádzte milé peniažky a dôverujem že mi prídete vo väčšom množstve, verím, že sa mi niekoľko násobne vrátite späť.

Viem, spočiatku to vôbec nie je jednoduché a vôbec to neide do úst ďakovať, obzvlášť ak platíš veľkú sumu peňazí. Sama som si tým prešla a bolo to fakt husté. Ale nebudem sa tu o tom veľa rozpisovať, pretože celý príbeh som prerozprávala na webinári. Tak si ho bež pozrieť.

S láskou NAT

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohto komentára Zásady spracovania osobných údajov