Začnem od zajtra…

Začnem od zajtra…  

Poznáte vetu „začnem od zajtra“, alebo napríklad „začnem od pondelka, na budúci mesiac“, veľmi populárne je aj od nového roka však? 🙂 Veď sa blížia Vianoce nebudeme predsa dietovať, alebo nedaj Bože začínať s nejakým novým programom na chudnutie….

 

Pamätám si, že to bolo pre mňa dosť zdrvujúce, keď som sa nevedela pohnúť z miesta. Konečne som si zadala pevný cieľ, dokonca s dátumom aj s plánom v ruke, no prišlo „zajtra“ a plány zožrala koza Róza:-)

Kde robíme chybu? Prečo to nefunguje?

Veď sme sa pevne rozhodli, zadali si cieľ aj motivačka je silná no príde „zajtra“ a opäť na všetko zabudneme. Pozrime sa na to teda z troška iného uhla pohľadu a poďme ten náš mozok trocha okabátiť.

Príčiny pre ktoré zlyhávame

  1. zadávame si väčšinou nereálne cieľe, tažko uchopiteľné…
  2. chuť na rôzne dobrôtky je väčšia ako samotný cieľ…
  3. cieľ je príliš ďaleko a kým tam prídeme, pretečie ešte veľa vody…
  4. no a samozrejme zajtra je veľký pán a o tyždeň ešte väčší…                             viete na čo narážam? Ten deň od kedy začneme sa nám stále posúva, pretože si myslíme že máme čas….Pokiaľ sa ten náš deň D volá „zajtra“ tak ten cieľ nie je natoľko uchopiteľný 

A takto by som mohla ešte ďalej pokračovať, našlo by sa ešte zopár dôvodov…V tomto člänku vám chcem však popísať tie zásadne chyby (vyššie uvedené),  pre ktoré som ja začínala stále odznova

  • Zadávame si nereálne ciele

 Na to aby sa nám viac darilo, potrebujeme mať v rukách niečo uchopiteľné, to znamena, že je dôležité začínať najprv s malými cieľmi a pomaly sa dopracovať k tým väčším. O tomto konkrétnom bode píšem v mojom eBooku zdarma ktorý si môžete stiahnúť tu

Ak vidíme, že sa nám darí, tešíme sa z toho a chceme dosahovať stále viac. Potom už je ľahšie povýšiť slovo „zajtra“ na nejaký konkrétny deň a dátum. 

  •  Chuť na jedlo je silnejšia ako ja.

Vôbec nemusí byť….Kto povedal, že sa odrazu musíme vzdať všetkého čo máme radi. Kto povedal, že musíme spraviť zásadnú zmenu?

Nemusíme sa vzdať všetkých dobrôt, ktoré máme radi, určite nie odrazu a radikálne. Môžeme si svoj jedálniček budovať postupne a taktiež postupne zamieňať zdravé varianty za tie nezdravé.

  • Váš cieľ je v nedohladne?

Tak sa k nemu jednoducho tak nepripútavajte. Sústreďte sa na iné veci, ako na to, že čakáte kedy to už bude…Tá samotná cesta nás musí baviť, ak to tak nie je, bude to pre nás len trápenie. Samozrejme, že dlho nevydržíme a bude sa nám taktiež ťažko hľadať ten termín kedy bude to naše pomyselné „zajtra“.

Nie je nič horšie ako na niečo čakať a byť pripútaný k nejakému výsledku. Nestresujte sa čakaním na výsledok, proste si to užívajte a tešte sa aj z malých výhier.

  • Od zajtra už naozaj musím začať

Ale od ktorého zajtrajška?

Ak si nestanovíme pevný dátum od – do, tak ten náš zajtrajšok môže byť aj o 10 rokov. Roky potom plynú tak rýchlo, že sa ani nenazdáme, obzrieme sa za sebou a zistíme, že veď vlastne máme tých istých 20 kíl navyše už pekných pár rokov.

Odhodlajte sa na zmenu, dajte jej presný dátum a začnite. Radšej s jednoduchými a malými krôčikmi ako s veľkými a žiadnymi.

Je možné, že sa momentálne necítite na žiadnu zmenu, možno vás čaká ťažké obdobie, kedy nemáte chuť myslieť na akékoľvek chudnutie. Chápem…sú životné situácie, ktoré nám skrátka nedovoľujú na nič iné myslieť, len na tú konkrétnu udalosť, ktorá nás zamestnáva.

V tom prípade sa môžete na svoju zmenu pripraviť, no vždy majte na pamäti, že to čo nás naštartuje je naše pevné odhodlanie spraviť krok vpred a pevný termín, pre ktorý sa rozhodneme.

Tak čo ako ste na tom vy? Kedy je to vaše zajtra?

Neváhajte a napíšte mi o prekážkach s ktorými  sa stretávate na vašej ceste v rámci chudnutia. Čo je to čo vám bráni vydať sa na svoju cestu?

Zaujíma ma váš príbeh a vaše dotazy. Napísať mi môžete  na email

nataliagruenwald33@gmail.com

 

 

 

Natalia Grünwald
Som veľký nadšenec zdravého životného štýlu a mama 2 malých detí. Pomáham maminkám dostať sa opäť do formy , nadobudnúť svoje "nové JA" a uzdraviť svoje telo aj myseľ. moj pribeh si mozete precitat tu >>
Komentáře

Přidat komentář

Ihre E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.