Tomáš Pošvanc- Ideš do toho?

Milí čiatelia,

Aj vy sa pýtate samých seba: „kedy konečne začnem, kedy sa konečne dokopem do cvičenia a zmením svoje stravovanie?“ Verte mi, nie ste sami! Našťastie existujú odborníci, ktorí sa vedia o nás postarať a dať nám to najlepšie, ako napríklad kondičný tréner Tomáš Pošvanc.

Ja som ho trochu vyspovedala a dozvedela som sa množstvo zaujímavých informácii, napríklad aj to, že Tomáš rozbieha práve „výzvu do plaviek.“

Tak ak premýšľate, kedy začať, myslím, že nebol lepší čas, ako je teraz. Výzva do plaviek totižto v sebe skrýva viac, ako len to, že schudnete do leta! Môžete zmeniť celý svoj život. V rozhovore sa dočítate viac.-)

Navyše, ako bonus získate 25% zľavu na túto jedinečnú „výzvu do plaviek.“ Kód na uplatnenie zľavy nájdete dolu pod článkom.

 

Kto je TOMÁŠ POŠVANC?

„Venujem sa cvičeniu a zdravej životospráve už viac ako 9 rokov. Za toto obdobie som spoznal veľmi dobre moje telo a pomohol už viac ako 200 ľuďom zmeniť postoj ku sebe samým tak, aby ich tento životný štýl bavil a napĺňal.
Dôležité je začať, spolu to zvládneme“.

ROZHOVOR


1. Mohol by si sa nám predstaviť, kto je to Tomáš Pošvanc, ako človek, ako jeden z nás?

Pokiaľ mám odpovedať naozaj tak ako to cítim, myslím si o sebe, že som obyčajný chalan, ktorý má rád pohyb a osobnostný rozvoj alebo sebarozvoj. Vždy ma bavilo a baví byť obklopený pozitívnymi ľuďmi a rozvíjať sa. Ale mám veľmi rád aj samotu a určitým spôsobom vypnutie od sveta. Som viac vizionár ako pragmatik, čo ma aj vedie k tomu čo robím.
Myslím si, že svet v ktorom žijeme je skvelý a je na nás, z akého uhlu pohľadu sa naň pozeráme, či chceme vidieť špinavé okno, alebo žiarivé slnko za ním. Ja sa rozhodne pozerám na to slnko 😊

2. Už 8 rokov sa venuješ zdravému životnému štýlu. Kedy to celé začalo? Ako vznikla táto myšlienka, založiť si svoj klub trénerov?

Áno, je to dokonca už viac ako 10 rokov k dnešnému dňu. Trénovať som začal, pretože som sa zranil na skateboarde, na ktorom som jazdil 6 rokov. Zranenie kolena ma dotiahlo do posilky prakticky z nudy… Chytilo ma to.

Videl som svalnatejších kamarátov, chcel som vyzerať tiež dobre. Cítiť sa, že som niečo dosiahol, či už išlo o úbytok tuku alebo nabratie svalov.

Postupne ako som trénoval som sa stále vzdelával, lebo som veľa veciam nerozumel. Už v tom období som si robil nejaké kurzy, aby som sa zlepšoval. Sám pre seba. Časom ma oslovovali ľudia, či by som im mohol poradiť a takto sa to začalo.

Začal som radiť a pomáhať…

V roku 2014 som si prešiel istou krízou, ktorá ma viedla k tomu, že chcem robiť a živiť sa tým, čo ma baví. Bolo to už v tom období- tréning vo fitness centre.

Prešiel som si online a offline tréningom môjho mentora Andyho Winsona a to ma nakoplo na toľko, že som z mesiaca na mesiac nechal pôvodnú prácu a začal trénovať ľudí. Samozrejme tomu predchádzala príprava, stratégia a išiel som do toho.

V roku 2015 som trénoval veľa. Od rána do večera som mával aj 12 tréningov denne. Časové vypätie ma viedlo k tvorbe systémov a procesov, ktoré mi prácu uľahčovali. Takto začal vznikať systém trénerov POŠVANC FITNESS, o čom som vtedy ešte netušil 😊

Za jeden rok som začínal mať pocit, že vyhorím a tak som musel nájsť riešenie. Prijal som kamaráta, ktorému som odovzdal celé know how a fungovalo to. Narazil som na mojích dnešných business mentorov a začali sme s budovaním značky.

3. Čo ťa inšpirovalo k tomu, aby si začal svoje vedomosti, know-how predávať ďalej?

Viedlo ma k tomu hlavne to, že je na trhu s trénermi veľká diera v oblasti podnikania a toho ako to robiť. Existuje nekonečne veľa školení o odborností, ale takmer žiadne o trénerskej činnosti ako celok. Systém práce, marketing, predaj, profesionálny prístup a etika…

4.Čo si myslíš, kde robia ľudia najväčšiu chybu pri chudnutí?

Toto je dobrá otázka, pretože je na ňu jedna odpoveď. Tá chyba je z môjho pohľadu neprevzatie zodpovednosti za seba a svoje zdravie.

Keď niekto prevezme zodpovednosť a vie, že tréner, alebo akákoľvek pomôcka je len jeden z nástrojov, ako získať lepšiu postavu, má vyhraté. Nemôžu si myslieť, že to niekto spraví za nich a začať robiť to, čo dávno stratili. Začať budovať vzťah sami k sebe a svojmu telu.

5.Ako naštartovať človeka, tým správnym smerom, aby začal so sebou niečo robiť? 

Z môjho pohľadu je najdôležitejšie, aby človek zistil kde sa nachádza. Aký je jeho aktuálny stav. Koľko je jeho nadváha, aké má bolesti, alebo obmedzenia.

Diagnostika je súčasť nášho procesu s klientom a bez nej sa nepohneme. Inak by to bolo len hala bala strielanie, čo ti asi zafunguje.

Reálny stav väčšinou človeka nakopne, pretože im ukážeme úplnú pravdu, ako sú na tom. Chcú to zmeniť a veľmi. Keď už začne, potrebuje sa tým obklopovať, aby ho okolnosti alebo kolektív nezviedli na nesprávnu cestu.

6.Akú zastávaš cestu v rámci stravovania?  Existujú rôzne druhy, či už je to vegetariánstvo, vitariánstvo a podobne. Čo je to zdravá strava v tvojom ponímaní?

Uznávam všetky tipy stravovania. Je to o tom, čo mi vyhovuje a na čo sa adaptujem. To je to krásne na našom tele. Vieme ho nastaviť na akýkoľvek režim stravovania, no každé má svoje pravidlá.

Pokiaľ sa už niekto rozhodne ísť určitým tipom stravy, mal by sa v tom vzdelávať a ponoriť do toho. Sledovať si kalórie, makroživiny a hlavne mikroživiny a minerály. To všetko je súčasťou a je to práve o tej spomínanej zodpovednosti.

Čiže zdravá strava v mojom ponímaní je taká, ktorá je flexibilná, to znamená že ma neobmedzuje, naopak dáva mi slobodu a spĺňa všetky aspekty dopĺňania vitamínov a minerálov.

7.Momentálne rozbiehaš projekt „Výzva do plaviek.“ Čo ťa motivovalo k tejto výzve?

Táto výzva má slúžiť hlavne ako štartér. 😊 Výzva do plaviek je určená práve pre ľudí, ktorí sa nevedia rozhýbať. My ich nakopneme, ale nie len to. Ukážeme im iný pohľad vo vzťahu k svojmu telu.

Samozrejme je obsahom aj diagnostika, keďže som spomínal, že bez nej ani nezačíname spoluprácu. Prakticky človek, ktorý do výzvy vstúpi, získa kompletný obraz o sebe a zároveň na tom začne pracovať s profesionálom.

To všetko je podporené niekoľkými bonusmi, aby si človek odniesol maximum. 😊

8.Čo všetko získa zákaznik, ktorý sa prihlási do výzvy?

Klient, ktorý do výzvy vstúpi získa:

 • Vstupnú konzultáciu a zdravotný dotazník s trénerom v trvaní 60 minút. Povieme si aký má byť cieľ, návyky a nastavíme celý proces…
 • Kompletnú pohybovú diagnostiku tela v trvaní 2 hodín
  Otestujeme si klienta- zistíme, koľko vydrží a ako vieme prekonať jeho ciele. Získa prehľad o svojich nedostatkoch, ktoré by neskôr mohli vyústiť aj do vážnejších zdravotných problémov.
 • Osobný profil tela na základe diagnostiky
  Klientové testovanie si pekne zapíšeme a vyhodnotíme
 • Domáce úlohy (cvičenia na doma)
  Osobné tréningy na každý deň podľa stanoveného cieľa z hodnotenia diagnostiky priamo na mieru
 • Tréning s trénerom 2× týždenne (10 TRÉNINGOV)
  Užijeme si spoločne cestu za klientovým cieľom jeden na jedného pri osobných tréningoch.
 • Vstupné meranie tela 1×
  Zmeriame si naše počiatočné hodnoty (analýza % tuku, kg svalovej hmoty, % vody, BMI, viscerálneho tuku)
 • Výstupné meranie tela 1×
  Budeme sa tešiť z dosiahnutých výsledkov, merateľného progresu a nastavíme ďaľšie méty (analýza % tuku, kg svalovej hmoty, % vody, BMI, viscerálneho tuku)
 • 10x vstup do vybraného fitness centra
  Vstupy do fitness cetra podľa výberu, kde pôsobíme sú tiež zahrnuté v cene výzvy

9.Ja osobne si myslím, že zdravé stravovanie a cvičenie by sa mal stať náš chlieb každodenný už do konca života. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že veľa ľudí inšpiruje práve ta predstava, že ležia niekde na pláži a majú telo o ktorom roky snívali. Takže čo sa stane, ak výzva skončí, čo im to naďalej bude prinášať?

Skrz túto výzvu človek pochopí, aj sa naučí veľa. Ako aj avizuješ, je však dôležité pokračovať a nájsť spôsob, ako tento proces nastaviť ako súčasť denno denného života. Ako si z tohto procesu budovania lepšej verzie samého seba spraviť zábavu.

Samozrejme, my a naši tréneri im budeme stále podporou a keď ich to bude baviť, budeme radi ak budú pokračovať v spolupráci.

10.Keď si človek rozklikne tvôj odkaz na výzvu, nájde tam veľa bonusov, ktoré sa len tak nevidia. Ja osobne si myslím, že sa to veľmi vyplatí, pretože ak si človek zráta, koľko vrazí do fitka peňazí a pritom nič nezíska, len to že môže trénovať, je tvoja výzva naozaj niečo úžasné.

Ďakujeme Naty a plne súhlasím. Popísala si presne to, o čo nám ide. Dať ľuďom niečo, vďaka čomu naozaj získajú maximum výsledkov.

Bonus prístup do nášho Informačného systému ich obohatí o skutočnosť, že budú presne vedieť čo s nimi robíme. Kompletná evidencia celého procesu, tréningov alebo meraní.

Bonus tričko má byť takým potvrdením, že niekam patrím a makám na sebe.

Bonus video seriálu na tému výživy s našim výživovým špecialistom Jurajom je hlavne o tom, čo som spomínal vyššie, že sa majú ponoriť do problematiky a vzdelávať sa, čím sa obklopia presne tým, čím potrebujú.

11.Prečo je dôležité využívať služby a rady trénera? Veľa ľudí si myslí: „veď to zvládnem aj sám“ a v konečnom dôsledku si môžu ešte aj ublížiť. Aký máš na to názor?

Rady, tipy a tým teda služby trénera sú dôležité hlavne preto, že si niečim prešiel a má väčší nadhľad ako niekto, kto len začína. Navyše sa vzdeláva (alebo mal by) viac ako len hobík a to je pridaná hodnota.

Človek by mal do seba investovať radšej viac a hlavne na začiatku.

Často sa stretávame s tým, že to ľudia skúsili aj sami, ale došlo skôr či neskôr k zraneniu alebo zostali stáť na jednom bode.

Človek by mal do seba investovať radšej viac a hlavne na začiatku. Potom už je na správnej ceste a je menšie riziko, že si ublíži, keď už mal rady odborníka.

Je to ako v škole s deťmi. Prečo ich dávame učiť sa slovenčinu slovenčinárovi, keď aj my vieme po slovensky? Vo fitku vidí človek stroj a zatrénuje si na ňom, sám (bez toho učiteľa). Lenže aj toto cvičenie má veľa pravidiel, o ktorých ľudia ani len netušia a s trénerom môžu za rovnaký čas získať omnoho viac výsledkov.

12.Čo ak si človek dnes nemôže dovoliť osobného trénera, platiť fitko a vzdelávacie programy? Sú ľudia, ktorí by veľmi chceli na sebe makať, no nemôžu práve zo spomínaných dôvodov? Da sa nájsť nejaké riešenie?

Téma financií je samozrejme dôležitá. My sme zástanci, že nemôžu byť prekážkou, preto vždy nájdeme cestu, ako klientovi vyhovieť.

Človek by mal uvažovať tak, že si na danú činnosť peniaze našetrí, rovnako ako na dovolenku. Veľakrát míňame na nepotrebné veci, no na svoje telo, skutočné zdravie a vitalitu, nie sme ochotný toľko zaplatiť.

Súvisí to práve s tým vzťahom k sebe samému. Keď si človek myslí, že ani našetriť si nedokáže, musí sa ponoriť do samoštúdia a postupne aplikovať získané vedomosti, či už vo výžive, alebo tréningu.

Tak isto si človek môže zaplatiť napríklad jednorázový tréning raz za mesiac a radiť sa s odborníkom, len menej inteznívne. Vždy sa dajú nájsť riešenia, musíme sa len rozhodnúť.

13. Môj blog je zameraný najmä pre mamičky, pretože sama som mamou dvoch malých detí, tak mi je tá téma veľmi blízka 🙂

Vedel by si poradiť niečo mamičkám, ktoré nemajú čas ísť cvičiť, často aj financie, pretože ako dobre vieme tá materská u nás na Slovensku nie je moc vysoká. Ako by mohli začať?

Ja si myslím, že u mamičiek je skôr rozhodujúci čas a chuť so sebou niečo robiť. Často si myslia, že na prvom mieste sú deti než oni samé a tak odkladajú čas na cvičenie a zdravú stravu na potom, keď budú deti veľké. Aký máš na to názor?

Je to práve tak ako si napísala. Z môjho pohľadu sa nevenujú sami sebe, ale primárna pozornosť je na deťoch. Len fakt, že až keď sme my šťastní a naplnení, vieme rovnakú energiu tvoriť okolo seba a to je kľúčové.

Nemôže to byť naopak, že všetko chceme dať druhému, lebo keď sme my so sebou nespokojný, budú to vnímať aj deti. Viac ako si myslíme.

Taktiež mám malého 1,5 roka starého synčeka a kľúčové je pre mňa vytvárať mu vzťah k sebe a pohybu od malička. Pravidelné cvičenia (niekdy skôr bláznenia :D) sú u nás pravidlom a užívame si to. Hýbeme sa s ním a sme, snažíme sa byť pre neho inšpiráciou.

Často sa dospelý človek hýbe menej ako jeho ratolesti. A my by sme mali práve viac alebo minimálne rovnako.

Začať si šetriť, vzdelávať sa, motivovať seba k viac pohybu akéhokoľvek a postupne pridávať. Pridávať, vytrvať a radovať sa z tohto procesu.

Funguje to veľmi rýchlo. Náš synček Matúško ma už volá cvičiť častejšie, ako ja jeho… Vie kde je karimatka, vie kde sú loptičky na uvoľňovanie, vie presne, čo sa bude diať a ide do akcie.

Nemôžeme byť takí pokryteckí a myslieť si, že na takéto veci budeme mať čas neskôr. Vtedy už bude neskoro. Viac ako 76 000 generácii sme lovili zvieratá a hýbali sa extrémne veľa a len okolo 350 generácii žijeme v podobnej dobe ako je dnes.

To je neporovnateľné… Preto hovorím jednu vec

Rozhýbte sa, nájdite si pomoc a podporu, vytrvajte v tom a berte to ako proces k trvalej zmene. Raz si poviete, stálo to za to. To bude tá odmena 😊

Tomi, niet čo dodať, tvoje odpovede sú tak pravdivé a trefné, že ak niekto váha či má začať so sebou niečo robiť, alebo vyčkávať na ten správny moment, tak tu je všetko zodpovedané. Ja ti veľmi pekne ďakujem a tvoju úžasnú výzvu budem šíriť s radosťou ďalej, pretože si myslím, že je to super projekt, kedy môžu ľudia v relatívne krátkom časovom horizonte za dostupnú cenu, dostať maximum pre seba a konečne môžu zmeniť svôj život, tak ako to spravili mnohí (vrátane mňa), ktorí sa jednoducho rozhodli a šli si za svojím cieľom:-)

Nuž a na záver, sľúbený zľavový kód na 25 % zľavu : nataliaGrunwald25 

Aký je postup?

 1. Kliknete si na tento link >>>>>http://doformyonline.sk/vyzva-do-plaviek-za-5-tyzdnov/
 2. Objaví sa vám stránka, kde  sa môžete do výzvy prihlásiť a kliknete na : Mám záujem získať super formu do plaviek za 5 týždňov
 3. Vyplníte svoje údaje, vyberiete si z možností Balík 1 / Balík 2 a nižšie bude políčko na uplatnenie kódu (kód : nataliaGrunwald25 ), tam vložíte kód a hotovo!:-) Môžete sa tešiť na svoje nové JA 🙂

Natalia Grünwald
Som veľký nadšenec zdravého životného štýlu a mama 2 malých detí. Pomáham maminkám dostať sa opäť do formy , nadobudnúť svoje "nové JA" a uzdraviť svoje telo aj myseľ. moj pribeh si mozete precitat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Nedarí sa vám chudnúť, po pár dňoch to opäť vzdáte? Prečítajte si eBook zdarma:-)

  Začať s chudnutím nie je až taký problém, ale tažšie je zotrvať! Ako na to sa dočítate v tomto eBooku zdarma ⬇︎⬇︎⬇︎

 • Nejnovější články
 • Kategorie
 • Vidíme sa na insta :-)
  https://www.instagram.com/nataliagrunwald33/
 • Vidíme sa na Facebooku