Nikdy som si nemyslela, že zostanem sama s dvoma deťmi…..👩‍👧‍👦

18.9. 2020Natalia Grünwald412x0

Keď som bola malá, tak si pamätám, že som snívala o princovi na bielom koni a chcela som mať s ním dve deti. Už ako 12 ročná som prehlásila doma, že sa už teším na to, kedy budem mať svoje vlastne bábo:-DDDD

A môj cieľ bol, že hneď ako dosiahnem 18 rokov, tak si určite založím rodinu a budem mať deti 👨‍👩‍👧‍👦

Dnes sa nad tým smejem, ale vtedy som to myslela smrteľne vážne.....
Táto foto vznikla v Miláne…jedna zo spomienok, keď sme sa s mužom stretávali po tom, čo som sa od neho odsťahovala aj s deťmi a skúšali sme to nejak dať ešte do kopy…..

Strih….🎬

O niekoľko rokov neskôr, keď už som mala vek na to, aby som mohla „plodiť“ (to som vždy hovorila, keď som bola malá:-DDDD), tak ma zaujímala skôr kariéra. Sen o deťoch šiel na druhú koľaj.

Keď som mala 29 rokov, stretla som pána božského a myslela si, že on je ten vyvolený na to, aby sa mi splnil sen o deťoch…..

Čo je na dnešnú dobu úplne normálne, ale keď to porovnáme s tým, že som chcela mať deti už v osemnástke…..tak je to úsmevné…

Keď som stretla svojho muža a následne niekoľko mesiacov na to, si ma viedol ku oltáru, tak som si naivne myslela, že je to NAVŽDY....Asi ako každá žena….nemyslím si, že sa niekto vydáva, alebo žení s tým, že to jedného dňa krachne😅😅😅

Už keď som sa vydávala, tak som čakala svoje prvé dieťa. Vtedy som si vravela, že to bude super a ja spravím všetko preto, aby som nedopadla ako moji rodičia….

Prišla som o otca, keď som mala šesť rokov…Muselo mi to veľmi rozbombardovať moje vnútro, pretože som ho veľmi milovala….Tancovala som v obývačke a pýtala sa maminy kedy sa vráti ocko a mamina sa snažila hľadať výhovorky, aby nemusela zraniť moju detskú dušičku a povedať mi, že môj otec už medzi nami nie je…..

Tancovala som v obývačke a pýtala sa maminy kedy sa vráti ocko a mamina sa snažila hľadať výhovorky, aby nemusela zraniť moju detskú dušičku a povedať mi, že môj otec už medzi nami nie je…..😢

V živote som neprežila šťastné vzťahy s mužmi a ono to má určité spojenie práve s tým mojim otcom….ale to je opäť na iný príbeh….

Skrátka v mojom manželstve som bola odhodlaná, že to dám a nedopadnem ako moja mamina, ktorá bola na všetko sama a musela sa naozaj veľmi snažiť, aby to zvládla….

Potulky mestom….sama s deťmi….

Booom⚡️💥🔥

Jedného dňa som sa rozhodla, že takto to ďalej nepôjde a odišla som  od muža aj s dvoma malými deťmi. Syn mal vtedy 9 mesiacov a staršia mala tri a pól roka….Ja som netušila ako to zvládnem, no bola som rozhodnutá, že to DÁM, ALEBO TO DÁM!….a tak sa mi rozpadol môj domček z karát, môj vzdušný zámok o šťastnej a úplnej rodine.

Chvíľami som mávala výčitky svedomia, že som to nezvládla a nakoniec som zostala sama s dvoma deťmi presne ako moja mamina pred 28 rokmi…..

Viete čo…..dnes sa na to pozerám úplne s inou optikou…..Žijem sama s deťmi už 10 mesiacov. Počas tej doby sme sa s mužom občas stretávali a chodili s deťmi na výlety….Chceli sme to dať ešte do kopy, no nakoniec som sa rozhodla, že si idem vlastnou cestou.

Šialene mi chýba a nemám to vôbec spracované..Ono to bude asi ešte dlho trvať, kým to celé skonzumujem a vyrovnám sa s tým….

No pokiaľ by som si z toho celého mala vziať jedno uvedomenie, tak by to bolo asi to, že….Buď radšej sama, ako máš byť sama vo vzťahu.….Keď si premietnem náš vzťah, tak som sa cítila veľmi často sama…on určite tiež….Naša najväčšia výzva bola KOMUNIKÁCIA a POCHOPENIE….Dnes viem, kde som robila chybu a on si možno tiež čo to uvedomil.

Buď radšej sama, ako máš byť sama vo vzťahu.

No dnes už cítim, že je treba ísť ďalej. Cítim, že pokiaľ mám byť momentálne sama nejaký čas, tak to nie je hanba, alebo zlyhanie….Je to súčasť mojej cesty….Už sa nesnažím byť „hodnou holkou“, ktorá všetkým vyhovie…Už sa snažím žiť hlavne naplno a kvalitne…

Pretože aj tak sa nikdy nezavďačíš všetkým a ak sa o to snažíš tak akurát tak vyhoríš….

Úžasné ženy, matky, slečny, babky🧘‍♂️🎖🙏…….moje zlaté …. kašlite na to, že ste samé, nevyčítajte si zlyhanie, rozvod, alebo čokoľvek……Chyby, omyly, pády na ceste sú súčasťou cesty…Práve vďaka tomu sa stávame silnými…..

Spoločnosť nám predostiera stále nejaký ideál o tom čo by sme mali, nemali, môžeme, nemôžeme…no povedz mi, kde je pravda? Kto má tu moc určiť čo sa dá, čo je reálne, alebo nereálne….??

Ak máš v sebe bloky, obmedzenia, tak si jediná, ktorá to môže zmeniť a nastaviť si nové obzory…. 

Pozri sa na mňa….. ak ma trochu sleduješ, tak vieš čo som prežila a vždy sa dá začať odznova a lepšie….. Ja som sa často bála, čo na to povie okolie, ako to zvládnem….Ale zvládneš všetko ak chceš!

Sila je v rozhodnutí….. Inak, keď už hovoríme o rozhodnutí, tak ma napadlo, že som na to natáčala nedávno tréning…..Uverejním ho v októbri v mojom klube. Ak ťa zaujíma viac info, tak mi určite napíš správu na messenger na facebooku📲📲📲

Pokiaľ ti článok dáva zmysel a nejako ťa obohatil, tak mi daj jeden nádherný lajk👍🏻👍🏻👍🏻 a ja tým pádom viem, že sa ti to páči a má zmysel písať články v podobnom duchu🥴

Ak ma chceš sledovať, tak určite pozri môj profil…Každý deň uverejňujem krátke posty, myšlienky a stories v mojom profile….

Tu je link na môj profil👉👉👉 >>>>>>

Som speváčka, mama dvoch malých pokladov, podporovateľka, nadšenec života a vizionárka. Mojou vášňou je inšpirovať, motivovať mužov aj ženy k tomu, aby našli svoje pravé Ja a začali žiť život, po ktorom už roky túžia.