Moja intímna spoveď

Mojí milí

Dovoľujem si s vami zdieľať pár myšlienok, ktoré zmenili pohľad na skutočnosť, ktorá sa mi momentálne deje v mojom živote. Je to pre mňa veľmi intímna spoveď, verím, že si tam nájdete pár aha momentov, ktoré vám pomôžu na vašej ceste, ak prežívate podobný príbeh. Veď posúďte sami….

Je 22.00 hodín a ja som asi pred hodinou uspala svoje dve malé ratolesti. Rozhodla som sa teda napísať pár riadkov a pravdupovediac, aj sa tak nejak vypísať z mojích pocitov, ktoré sa nazbierali za posledné obdobie.

Môj blog je síce o chudnutí, ale ja si myslím, v respektíve mojím želaním je, aby ste ma videli aj ako človeka, nie len ako nejakú postavičku, ktorá si píše svoj blog a prináša postrehy zo sveta chudnutia.

Tornádo v mojom živote

Mojím životom sa momentálne prehnala výchrica, ale možno by som to mala nazvať skôr tornádo. Už nejaký čas prekonávam v manželstve krízu, ktorá sa len prehlbuje a my padáme  s mojím manželom takpovediac na samé dno nášho vzťahu.

Nechcem vás zaťažovať podrobnosťami a sťažovať sa, alebo nejakým spôsobom hádzať na niekoho vinu. Stalo sa, čo sa stalo. Ak začne padať nejaký vzťah na také dno, ako ten náš, nie je to výsledok posledných dní, týždňov či mesiacov, ale skôr rokov.

Kúsok po kúsku sme plávali každý iný smerom, bez toho že by sme si stihli skôr uvedomiť, že sme od seba až príliš ďaleko.

Keď sa nám narodilo druhé bábätko…

Keď sa nám narodilo druhé bábätko, ktoré je v podstate ešte veľmi malé, iba trojmesačné, dúfala som v to, že nás to viac spojí a že dokážeme napraviť chyby, ktoré sme napáchali. No opak sa stal pravdou a mne zostala v srdci iba nádej, ktorá sa pomaly, ale isto vytráca.

Môže vám okolie radiť akokoľvek dobre a vidieť skutočnú pravdu. Vy však vidíte len človeka, do ktorého ste sa zamilovali, ktorý vás očaril a ktorý by vám zniesol aj modré z neba. Často sa pýtam samej seba „ako sa dvaja milujúci ľudia, ktorí majú spoločné sny a plány, zrazu zmenia na ľudí, ktorí sa sotva pozdravia!?“

Viem, možno som príliš odvážna, ak zdieľam takto veci zo svojho súkromia, ale ja si myslím, veď to je predsa život, to zažívajú milióny ľudí na tejto planéte a nie som ani prvá ani posledná, ktorej nevyšlo manželstvo.

Faktom však je, že vždy, keď sa pohádame, mám pocit, akoby som bola tá najhoršia osoba. Akoby som za všetko mohla ja a neuvedomujem si, že to je proste to, čo sa v živote môže komukoľvek stať. Je jedno či je človek dobrý, alebo zlý, zlomené srdce postihne skoro každého na tomto svete, minimálne raz za život.

„Na každú dieru existuje záplata.“ Pre toho, ktorý ma dnes ponižuje, rozpráva aká som nemožná a kde všade robím chybu, som môžno ten najväčší omyl v jeho živote. No pre niekoho iného, môžem byť práve kôli tomu výnimočná.

Viete nad čím sa vždy pozastavujem?

Ak prepukne nejaká hádka medzi partnermi, nevedia čo by si od dobroty povyčítali. Pritom to, že jeden na druhého nadáva aký je nemožný, neznamená že má pravdu. Časom sa nechávame uniesť, priam zmanipulovať výčitkami od druhého a pritom ten dotyčný, buď súdi podľa seba, alebo jednoducho si vybral nesprávneho partnera.

Jednoducho povedáné: „Na každú dieru existuje záplata.“ Pre toho, ktorý ma dnes ponižuje, rozpráva aká som nemožná a kde všade robím chybu, som môžno ten najväčší omyl v jeho živote. No pre niekoho iného, môžem byť práve kôli tomu výnimočná.

„ Nič sa neboj, si super, stojíš za to. Choď so vztýčenou hlavou vpred“

A tento fakt som si práve uvedomila pozretím jedného živého vysielania od Aleša Kalinu. Ja som si po zhliadnutí jeho videa pripadala, akoby ma niekto práve zdvihol zo zeme, pofúkal mi moje boliestky a povedal: „ Nič sa neboj, si super, stojíš za to. Choď so vztýčenou hlavou vpred“

V tom videu odznela jedna krásna myšlienka….Prepáčte, ja to musím autentizovať, inak to nebude mať tie „gule“:-DDD

„Je jedno v akých sračkách ste momentálne teraz, dôležité je uvedomiť si, že VY nieste obeť! Zdvihnite sa zo zeme, začnite pracovať len na jednom jedinom probléme, ktorý vás trápi a sľúbte si, že neprestanete, kým ten problém nevyriešite!“

A tento fakt mi zmenil celý uhol pohľadu. Ja som si uvedomila, že tak dosť, je na čase začať konať.

Rozhodla som sa, že sa skrátka neopustím a ak mi môj manžel nie je súdeny, tak nech radšej uvoľní cestu mužovi, pre ktorého je to, čo dokážem ponúknuť cnosť.

Zažívate podobné obdobie, bojíte sa o tom prehovoriť? Bojíte sa výjsť zo svojej kukly? Alebo ste si to ani neuvedomili, že sa roky trápite a pritom vina nemusí byť vôbec na vašej strane? V respektíve ste vo vzťahu, kde ste totálne šlapli vedľa? Napíšte do komentu, čo si myslíte, ako to vidíte vy, alebo na moju emailovu adresu nataliagruenwal33@gmal.com ,(v prípade že chcete zostať inkognito).

A aby som nevynechala chudnutie, tak vám prezradím, že som zhadzovala popôrodné kilogramy a už som skoro na pôvodnej váhe. Nevážila som sa, ale vidím to podľa vecí, ako mi sedia.

K pôvodnej váhe mi určite pomohli aj moje dve deti, pretože s nimi sa cez deň veru nenudím a pohybu mám naozaj dostatok ,ale určite aj fakt, že sa moje manželstvo rúti dole vodou.

Takže mojí zlatí, ak riešite podobný problém ako ja, tak si pamätajte, ak stretnete svojho budúceho vyvoleného-nú, pochopíte, prečo ste sa museli terajšieho vzťahu vzdať!

A to je na dnes všetko. Do skorého čítania. xxx

 

Natalia Grünwald
Som veľký nadšenec zdravého životného štýlu a mama 2 malých detí. Pomáham maminkám dostať sa opäť do formy , nadobudnúť svoje "nové JA" a uzdraviť svoje telo aj myseľ. moj pribeh si mozete precitat tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Nedarí sa vám chudnúť, po pár dňoch to opäť vzdáte? Prečítajte si eBook zdarma:-)

    Začať s chudnutím nie je až taký problém, ale tažšie je zotrvať! Ako na to sa dočítate v tomto eBooku zdarma ⬇︎⬇︎⬇︎

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Vidíme sa na insta :-)
    https://www.instagram.com/nataliagrunwald33/
  • Vidíme sa na Facebooku