Čo vás poháňa vpred? Čo je váš motor, vaše palivo?

12.4. 2020Natalia Grünwald474x0

Čo vás poháňa vpred? Čo je váš motor, vaše palivo?

 

Zažívame neľahké časy, kedy je naozaj dôležitejšie ako kedykoľvek predtým držať si svoj zámer, mať cieľ, pohonnú látku. Také svoje prečo. Prečo sa každý deň zobúdzam a vstávam do nového dňa?

Teraz úprimne….Ako sa cítite, keď vstanete? Ste unavení, znechutení a najradšej by ste prespali celý deň, aby ste nemuseli čeliť úlohám dňa, ktoré sa na vás začnú valiť hneď po prebudení? Alebo ste v pohode a tešíte sa na to, čo prinesie so sebou nový deň?

Ja vám poviem pravdu. Teraz si vážim každý deň, každú minútu a teším sa zo života. Aj keď sem tam prídu búrky, aj si poplačem, aj sa posťažujem, pofňukám, ale prevažne je u mňa slnečno. Nebolo to tak vždy. Ja som veľmi cieľavedomý človek a od osemnástich som si šla za svojím cieľom naozaj neochvejne.

Avšak prišlo prvé dieťa a ja som začala na seba zabúdať. Mala som pocit, že nie je už dôležité riešiť nejaké kariérne postupy, plány, ciele, sny….

Myslela som si, že teraz som mama, mám tu byť pre deti, manžela, domácnosť …….a sny? …….no uvidíme, niekedy v budúcnosti…

No niečo sa vo mne zmenilo. Po čase som začala nad tým stále intenzívnejšie premýšať a pohrávať sa s myšlienkou, že: a čo ak nemusím čakať na to, kým budu deti staršie a môžem začať konať, môžem si začať tvoriť, budovať niečo svoje?

 

Tá myšlienka mi neustále vŕtala hlavou a premýšľala som nad ňou čoraz častejšie. Bol tu však jeden háčik.

Hlboko v podvedomí som vedela čo chcem. Bála som sa to však povedať nahlas, vôbec si to sama sebe priznať. A tak som vlastne premýšlala nad tým, čo by som mohla robiť, čomu by som sa oddala naplno tak, ako kedysi spevu, keď som bola ešte slobodná…..Nevedela som na to prísť a dlho som sa trápila. Ten poklad som mala v podstate vo svojom vnútri, ale ja som ho nechcela objaviť.

A viete prečo? Pretože som sa bála…..Ten poklad bol môj milovaný spev. Ja som si však neustále nahovárala, že na spev som už stará, nemôžem cestovať, mám dve deti, koho už budem zaujímať….Dnes mi to príde smiešne, ale vtedy som tomu naozaj verila….Verila som tomu, pretože to bolo presvedčenie od okolia. Nebolo to to čo ja chcem, ale to čo si myslia ostatní….A ja som prebrala skrátka vzorce a presvedčenia iných ľudí…..

Ak vám niekto vraví, že na to nemáte, alebo niečo nedokážete, väčšinou vychádza z toho, čo si sám o sebe myslí!

Ten najväčší dar, ktorý si môžete venovať je sebeláska, podpora a obrovská viera. Viera v to, že ak vykročíte na svoju cestu, ak veríte tomu čo vám spôsobuje husiu kužu, ak počúvate svoj vnútorný calling, tak to nemôže inak dopadnúť, len dobre.

Častokrát sa bojíme, že nás okolie odsúdi, bojíme sa naších túžob, pretože im neveríme. Sú tak obrovské a v danom momente sa zdajú byť nesplniteľné...A tak radšej hodíme flintu do žita a vrátime sa späť do nášho komfortu, kde nám je dobre, kde sme zvyknutí, kde pociťujeme zónu bezpečia.

Ale čo, ak by to mohlo byť inak? Čo ak by sme sa nemuseli báť ísť za tým, čo nás naozaj baví?

A to presne súvisi s tým, čo vám tu chcem povedať…… Ak neviem čo chcem, ak sa bojím povedať to nahlas, čo by som skutočne chcela, ak to považujem za hlúposť a ignorujem všetky signály, ktoré mi prichádzajú….tak nemám ani svoje prečo…

 

Mať svoje prečo, znamená výjsť za hranice komfortu, robiť veci, ktoré ostatní nerobia, vydržať nepohodlie, pretože viem, že ma čaká sladká odmena.

Ja sledujem už roky úspešných ľudí a pozorujem ako sa správajú, aké majú návyky. Sú to presne tí ľudia, ktorí makajú, keď si ostatní sedia doma v pohodlí a pozerajú na svoj obľúbený seriál. Priemerný občan pozerá 4h denne televíziu. Ja viem, pre mnohých je to skrátka relax, vypnutie, totálny OFF…Nechcú premýšľať už nad ničím a chcú sa len baviť a nechať sa unášať.

Ale predstavte si, že by ste tie 4 hodiny venovali niečomu, čo vám dáva zmysel, čo vás baví. O rok by ste boli úplne niekde inde. A to mnoho ľudí nevyužíva, pretože mnoho ľudí nemá to svoje PREČO. Prečo by som mal vstávať skôr? Prečo by som mal študovať, zatiaľ čo iní sledujú seriáli? Prečo by som mal 3 krát týždenne cvičiť a zdravo sa stravovať. Vidíme len špičku ľadovca, kedy obdivujeme naozaj úspešných ľudí. Ale keď boli na svojej štartovacej dráhe a odrážali sa z úplneho dna, tak sa im všetci smiali.

Nik nás na škole neučí ako byť úspešný, ako dosahovať naozaj nádherný, naplnený život. Keď sme boli malí, tak nám neustále vtĺkali do hláv, že sa musíme učiť, aby z nás niečo bolo? A čo z nás je?….. poslušné ovečky a každý má svoje výrobné číslo. Je to skrátka na nás. Je na nás ako naložíme so svojím životom a ako sa k tomu postavíme. Všetko čo potrebujeme vedieť k tomu, aby sme naozaj zažívali život plný hojnosti sa potrebujeme naučiť sami. Potrebné know-how si musíme vyzistiť sami a vziať to do vlastných rúk.

Aké je to vaše PREČO? Prečo sa oplatí bojovať, nevzdávať sa, prekážky brať ako príležitosť, neustále sa učiť, neprajníkov brať ako svojich trénerov?

Môžno to už viete a môžno to len cítite a bojíte sa k tomu priznať, sami pred sebou, že to tak je? A možno to len tušíte, no nikdy ste sa tomu nepozreli naozaj poriadne na zúbok.

Popremýšľajte nad tým a nebojte sa hovoriť o svojich najbláznivejšich snoch a predstavách. Už vôbec to, že si zvedomíme, čo by sa nám páčilo, aká predstava nášho vysnívaného života je prvý krôčik k tomu, aby sa nám naše sny jedného dňa naozaj splnili.

Píšte, kontaktujte ma, ak to tak cítite a potrebujete pomoc. Rada vám s niečim pomôžem 🙂 Želám vám všetko dobre a hlavne veľa zdravíčka:-)

Ak chcete byť súčasťou mojej facebookovej skupiny Moje pravé Ja a spoznať sa s rovnako naladenými ľuďmi tak stačí kliknúť sem:-)

 

 

Som speváčka, mama dvoch malých pokladov, podporovateľka, nadšenec života a vizionárka. Mojou vášňou je inšpirovať, motivovať mužov aj ženy k tomu, aby našli svoje pravé Ja a začali žiť život, po ktorom už roky túžia.