Aktuálna téma-Môj pohľad na vec

12.3. 2020Natalia Grünwald502x4

Majme oči a srdce otvorené

Aktuálna horúca téma- Corona vírus

 

Najprv som chcela písať o tom ako pracovať s cieľmi a podobne a potom som sa opýtala samej seba. „Baví ma teraz premýšľať nad tým ako si zorganizovať svoj život a pracovať s cieľmi, keď nevieme čo nás poriadne čaká na najbližšie dni?

 

Preto som všetko zmazala a začala som písať o aktuálnej situácii, pretože mi nie je ľahostajná. Viete ja som človek, ktorý sa až tak nestrachuje, správy nesledujem a spolieham sa na to, že všetko dôležité čo by som mala vedieť sa ku mne akosi prirodzene dostane. A tak aj bolo v prípade Corona vírusu.

Najprv som sa zhrozila, keď som počula o tom, čo sa deje v Číne a bola som vystrašená, ale ešte stále sa to netýkalo nás a Čína je predsa v „karanténe“, tak som všetky obavy vypustila z hlavy……aké egoistické…..

Niekde v podvedomí som tušila, že to príde aj sem, ale nechcela som nad tým premýšľať. Nechcela som dávať tomu energiu a pozornosť.

Avšak je to tu, vírus prišiel na návštevu aj do Európy, preto by som vám chcela napísať môj pohľad na vec. Mám potrebu sa podeliť s vami o moje pocity a myšlienky, ešte skôr ako začnem písať o iných témach….

Je to zvláštne…máme všetko….

Je to zvláštne…máme všetko, môžeme letieť kam chceme, kupovať si čo chceme, zobrať sa a ísť s autom k moru aj s rodinou, skrátka všetko a jedného dňa sa to zmení. Musím vám povedať, že táto situácia je pre mňa úplne nová a nikdy som podobné stavy nezažila.

Stavy typu….chvíľku mám strach, bojím sa čo bude, bojím sa o rodinu, o to ako to všetko pôjde ďalej, ako to všetko vplýva na ekonomiku a čo to môže spôsobiť. Chvíľami si poviem, všetko bude dobré, je to skrátka nejaký čas, kedy to bude stúpať smerom nahor a dosiahne to svoj vrchol a potom začne tá krivka klesať a pomaly sa začne všetko vracať do starých koľají.

 

Čo si o tom celom myslím.

Ja si myslím, že sú to okolnosti, ktoré nedokážem ovplyvniť, myslím si, že ak podliehame obrovskej panike a strachu, tak sa celá situácia len zhoršuje. Myslím si, že je veľmi dôležité to, aby sme v týchto časoch začali pracovať sami so sebou a zostali oporou pre tých, ktorí nás potrebujú.

 

Uvedomila som si, že to nie je obyčajná chrípka a mám pred tým naozaj veľký rešpekt. Povieme si, epidémie tu boli, ľudstvo prežilo atď…Jasné ja verím, že sa z toho dostaneme a všetko sa vráti opäť do normálu, ale čo nás to bude stáť. To je tá otázka! Preto mám pred tým celým obrovský rešpekt a neberiem to na ľahkú váhu ako kedysi.

Ako s tým naložiť?

Akú zvoliť stratégiu, či postup myslenia, aby sme boli v pohode?

Ja môžem v danej situácii vravieť len sama za seba a možno sa mnou inšpirujete a možno si nájdete svoju vlastnú cestu.:-)

Popíšem vám moju stratégiu, ktorú momentálne mám, na to aby som bola psychicky v pohode.

 • V prvom rade som si uvedomila, že príjmam danú situáciu- to neznamená, že som s tým spokojná a súhlasim s tým. Skôr v tom zmysle, že som si uvedomila, že to nie je žiadna sranda a voči danej situácii mám hlboký rešpekt.
 • ĎAKUJEM- som vďačná za to, že sme zatiaľ v pohode a spravím všetky potrebné opatrenia, ktoré sú v mojích silách na to, aby sme zostali zdraví. Som vďačná za to, že mám možnosť zostať doma a chrániť seba a svoje deti.Som vďačná všetkým ľuďom, ktorí riskujú svoje zdravie a chodia do práce. Som vďačná všetkým, ktorí bojujú o naše zdravie a obetujú sa na pomoc druhým.
 • Myslím pozitívne- ak budem myslieť negatívne a robiť si obrovské starosti, tak pridávam len drevo do ohňa. Jediné čo môžem spraviť je- prispôsobiť sa situácii a veriť , že sa to skončí a na konci výjde slnko.
 • Čo mi tá situácia prináša? – uvedomenie, čo všetko mám a predtým som tomu nedávala takú váhu, čas pracovať viac na sebe, byť viac s deťmi, nájsť si čas na veci, ktoré som neustále odkladala.

 

Mám potrebu si veci v hlave najprv uložiť, upratať, aby som sa mohla pustiť do ďaľších krokov. Preto vlastne píšem o aktuálnej téme, pretože si viem predstaviť, že mnoho ľudí zužuje strach. Bojíme sa o naších blízkych, o seba, o budúcnosť a je to úplne normálne. Myslím si, že na to, aby sme sa pohli z miesta, je veľmi dôležité v prvom rade ošetriť čo nás páli. A ja sa priznám, mňa táto téma momentálne dosť páli.

Neviem aká situácia bude o pár týždňov, ale jediný odkaz, ktorý by som v tomto článku chcela zdeliť je to, že: „majme oči aj srdce otvorené“.

Čo to znamená- netvárme sa, že sa nás to netýka a Corona je len blbá chrípka. Spravme pre to čo je v našich silách a zbytok prenechajme na vyššiu moc. Ak máme možnosť, využime ten čas a na chvíľku sa zastavme. Precíťme prítomný okamžik a oceňme to , čo sme doteraz brali ako samozrejmosť.

Ja vám prajem všetkým veľa sily a musím povedať, že sa cítim byť veľmi pokorná vďaka tejto situácii a želám si, želám vám, aby sme si mohli opäť užívať našu slobodu naplno.

Ďakujem, že ste venovali svoj čas tomuto článku a dúfam, že vás aspoň trošku inšpiroval.

Komentujte, zdielajte vaše pocity, názory, to čo vás momentálne trápi ohľadom tejto témy. Myslím si, že je veľmi dôležité hovoriť o tom čo nás páli a čím sa dusíme. Keď to dáme zo seba von, uľaví sa nám, dozvieme sa nové informácie a na určitú situáciu sa dokážeme pozerať triezvejším pohľadom. Zaujíma ma váš názor a to ako to momentálne pociťujete.

 

Som speváčka, mama dvoch malých pokladov, podporovateľka, nadšenec života a vizionárka. Mojou vášňou je inšpirovať, motivovať mužov aj ženy k tomu, aby našli svoje pravé Ja a začali žiť život, po ktorom už roky túžia.
Komentáre
 1. Kateřina Fialová píše:

  Natálko, moc pěkné napsané, mám to úplně stejně…

 2. Dušan píše:

  Jednoduchá matematika. Když si vezmu počet lidí na světě (cca 7 000 000 000), počet nakažených a procento úmrtí, vychází mi, že pořád mám nesrovnatelně větší pravděpodobnost, že se zabiju v autě, úrazem nebo třeba dostanu rakovinu, na kterou jen v Česku umírá ROČNĚ nějakých 80 000 lidí! A bojí se toho někdo? Přestávají lidé stejně hystericky např. kouřit, jíst uzeniny, praktikovat tak oblíbené grilování (které je jednou z nejnebezpečnějších druhů „zábavy“ vůbec) nebo do těla přijímat jiné karcinogenní látky? Jezdí lidé po silnicích opatrněji? Snižují spotřebu alkoholu, který je příčinou celé řady smrtelných onemocnění (nebo jejich riziko potencuje)? A tisíc jiných věcí, které mě můžou ohrozit, jejichž pravděpodobnost je stále o několik řadu vyšší než koronavirus? Nic takového jsem nezaznamenal. Pozoruhodné…

 3. Dušan píše:

  No, tak jsem si právě přečetl několik článků a podíval se na různé statistiky – ze seriózních zpravodajských služeb (+ jsem si vyslechl jednu soukromou nahrávku od ženy, která žije v Itálii), nikoli z pochybných zdrojů, jako např. sociální sítě – a přimělo mě to poněkud zkorigovat svůj postoj.
  Celá situace je skutečně složitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Žiju v ČR a myslím si, že opatření, která zde udělala vláda, jsou na místě, a již nejde o žádnou hysterii. Věřím, že pomohou výrazně omezit nebo zastavit šíření této nákazy.
  Natalia napsala krásný článek. Oceňuji na něm, jak popsala celý svůj osobní průběh jejího vnímání, emocí a vnitřního přístupu k této aktuální situaci, a nakonec dospěla k závěru, že se díky ní můžeme i něco naučit.
  Alespoň mě osobně její článek přiměl si udělat lepší aktuální přehled a nastudovat si relevantní informace. Rozhodně si nehodlám v sobě vytvářet a živit strach (to by bylo naprosto k ničemu), ale mít o něčem REÁLNÝ přehled a nezavírat před tím oči, podle mě nemůže být nikdy na škodu.

Nie je možné pridávať komentáre.