Ako som začala vstávať o 3 ráno…

15.7. 2020Natalia Grünwald383x0

fbt

Sú tri hodiny ráno, zvoní mi budík a ja premýšľam, či mám po ňom pacnúť a spať ďalej, alebo skrátka vstať na prvú a ísť…. Ešte chvíľku premýšľam….po tom čo som šla o 22.00 do postele to nie je ideál a viem si predstaviť, že ešte potiahnem dve hoďky. Vstanem a na pláne mám meditáciu a cvičenie. Myslíte, že sa mi chce cvičiť? Ani náhodou… Ešte som stuhnutá a moje telo nechce so mnou tak skoro ráno spolupracovať.

Ale idem do toho. Poviem si, že veď 5 minút cvičenia ma nezabije a ak si ten návyk poriadne zapíšem do podvedomia, tak budem svoje skóre neustále zvyšovať. Moje telo sa pomaličky preberá a po pár cvikoch sa začínam cítiť lepšie.

fbt

Detičky spia veľmi dobre takže mi nebráni nič v tom, aby som sa venovala sama sebe…

Po cvičení si dám krátku meditáciu, poďakujem za všetko čo mám a nasmerujem svoje myslenie a energiu na svoje vízie a ciele. Okamžite sa začínam cítiť lepšie. Je neuveriteľne dôležité, ako začíname deň, s akým naladením.

Pociťujem obrovskú vďaku….

Pociťujem obrovskú vďaku za všetko čo mám a cítim sa ako by som bola ten najväčší milionár na svete. Boli časy, kedy som sa meditácii vôbec nevenovala a vtedy som mala tendenciu na všetko frfľať a byť neustále nespokojná. Ohovárala som daný stav v domienke , že sa mi uľaví. Avšak prišlo len sklamanie a ja som sa cítila ešte horšie ako predtým. Keď začínam svoj deň vďakou a vizualizáciou , tak sa snažím si ponechať ten nadherný pocit kľudu a spokojnosti po celý deň. Aké jednoduché, prečo som to nezačala robiť už skôr?

Myslím si, že človek musí na určité veci dozrieť a určité veci nám prídu do života samé, keď je žiak pripravený učiteľ sa objaví.

 Prečo som začala vstávať tak skoro?

V podstate dá sa povedať, že môžem vďačiť Corone. Pretože v období, keď sa všetko pozatváralo som zostala s deťmi totálne sama, bez akéhokoľvek kontaktu a pomoci. Trvalo to takto tri týždne. A keďže moja práca si vyžaduje kľud a ticho, tak som hľadala nejaký spôsob, cestu ako s tým vybabrať. Mám malé deti, staršia má štyri a pól a malý má rok a pól a pri deťoch je niekedy ťažké poupratovať a nie ešte niečo tvoriť:-DDDD

V tom období ma napadlo, že keby začnem vstávať o tretej ráno, tak by som mala v podstate 4 hodiny nerušeného času len pre seba….A keď si predstavím, ako ma to môže neskutočne kopnúť dopredu, vďaka tomu, že skoro vstávam a venujem sa sama sebe každý deň naplno 4 hodiny, už som dlho neváhala. Začala som praktikovať svoj nový návyk a musím vám povedať, že napriek tomu, že už mám pomoc s deťmi a všetko sa začína postupne dostávať do normálu, tak som si svoj zvyk ponechala a beriem ho ako súčasť cesty. Keď sú deti u muža, nakoľko sme rozídení, tak si dovolím vyspávať do piatej, alebo do šiestej:-D

Je treba podotknúť, že so skorým stávaním som začala začiatkom tohto roku 2020. Ale najprv som vstávala o šiestej, potom o piatej a sem tam sa stalo, že som vstala aj o štvrtej a to som si myslela, že musím byť asi blázon. Ja som zvykla predtým robiť po nociach, ale poviem vám ten rozdiel je obrovský. Večer som nikdy nemala toľko energie ako skoro ráno. Bývala som už unavená a nič efektívne som v podstate nespravila, pretože moja pozornosť už nebola taká jasná.

Začiatky boli ťažké….

Pamätám si, že som zo začiatku bola veľmi unavená a neustále som zívala. No človek si zvykne na všetko a po čase som si pripadala viac fit, ako keď som kedysi vstávala o siedmej, alebo o ôsmej….

Rána sú naozaj čarovné a skrývajú v sebe úžasnú moc. Premýšľajte nad tým, keby ste vstávali každý deň iba o hodinku skôr? Ako by ste mohli zmeniť váš život? Aký návyk by ste mohli začať praktizovať? Možno chcete cvičiť, no stále sa vám nedarí, nemáte čas a cítite sa uštvane. Ak si nájdete ráno čas na cvičenie, tak máte hotovo na celý deň. Nemusíte ďalej nad tým premýšľať…skrátka máte odcvičené a hotovo:-D

Predstavte si, že by ste každý deň začínali vizualizovaním toho čo chcete…čím konkrétnejšie si vieme niečo predstaviť a hlavne teda to precítiť, tým máme väčšiu tendenciu to naozaj dostať.

Čo by ste mohli robiť skoro ráno? Čím by ste mohli začínať a teraz si predstavte, že to robíte povedzme 300 krát do roka. Aký dopad to bude mať na váš život…?

Napríklad čítanie. Ak sa venujete každé ráno čítaniu, povedzme 20 minút denne, tak za mesiac zvládnete minimálne jednu knihu, to máme 12 kníh za rok.

Čo ak nájdete vďaka knihám spôsob ako radikálne zmeniť svoj život a vy sa na to konečne podujmete a začnete získavať to, po čom ste už roky túžili?

Vyskúšajte to, začnite vstávať zo začiatku len o 15 minút skôr. Veľmi dôležitá je kontualita…neprestávať a vydržať. Ak si nadstavíte svoje skoré ranné vstávanie trebárs len o 15 minút skôr, tak už aj to vám môže zásadne zmeniť život…A môžete ďalej na tom stavať, pracovať a kto vie možno časom si na to tak zvyknete, že poviete “inak to už ani nechcem robiť, skoré vstávanie mi zmenilo život“

Ak vás niečo zaujíma na túto tému, kľudne píšte, zdieľajte , lajkujte….

Nájdete ma na facebooku a kľudne mi napíšte osobnú správu ak máte chuť dozvedieť sa niečo viac o rannom vstávaní…Poprípade, ak by sa vám hodili nejaké tipy:-)

Nájdete ma na : youtube- video…V omto videu hovorím o rannom vstávaní…

Facebook

Natália Grünwald– https://www.facebook.com/mojepravejaOFFICIAL/

Moje pravé Ja–  https://www.facebook.com/groups/451376448870058/

Fb stránka Spolu to dáme– spolu to dáme

Klub bohatých– www.klubbohatych.cz

Instagram– https://www.instagram.com/nataliagrunwald33/?hl=sk

Som speváčka, mama dvoch malých pokladov, podporovateľka, nadšenec života a vizionárka. Mojou vášňou je inšpirovať, motivovať mužov aj ženy k tomu, aby našli svoje pravé Ja a začali žiť život, po ktorom už roky túžia.