Aké je Vaše poslanie?

31.5. 2020Natalia Grünwald715x0
Čo je Vaše dharma?

Poznáte slovo dharma? Dharma je indcko-filozofický náboženský termín odvodený od sanskritského slovného koreňa dhri, znamenajúci „spôsob bytia“. Alebo jednoducho povedané poslanie🙂 Čo je to, prečo sme sa narodili, aká je naša úloha tu na zemi?

Mnoho ľudí si túto otázku vôbec nekladie. Žije si svoj život, berie ho tak, že veď vstanem, umyjem sa idem do práce, prídem z práce, pozrem chvíľku televízor a idem spať. Zajtra na nás čaká taký istý scenár…..

Avšak mnoho ľudí s tým podvedome nesúhlasi. Vnútro sa bije….“Takto to predsa nemôže byť“…musí existovať niečo viac, prečo som tu na tomto svete. Ako mám na to prísť?“

A tak neustále hľadáme, čo by nás mohlo uspokojiť. Čo by mohlo byť našou dharmou. Nie je ľahké na to prísť. Často si musíme vstúpiť hlboko do nášho vnútra, aby sme na to prišli. Niekedy to aj tušíme. Naše pocity, intuícia nám to dáva najavo. No my ju ignorujeme. Prehliadame ten náš vnútorný pocit, pretože nás neustále prekrikujú hlasy z detstva, vzorce od iných ľudí, ktoré nám vravia čo by sme mali a čo by sme nemali robiť.

To najdôležitejšie čo môžeme spraviť je v prvom rade prijať to čo máme. Veriť, že to kam nás Boh umiestnil je správne a prestať s tým donekonečna bojovať. Až keď to príjmeme, tak sa dokážeme oslobodiť od pocitu odmietania. Odmietanie, nespokojnosť s tým kde som, čo robím, ako žijem atď….

Vtedy som pripravený/á počúvať svoj vnútorný hlas. Náš vnútorný kompas vie kde je naše miesto, kam nás má nasmerovať, kam patríme. No ak ho nevnímame a nepočúvame, tak sa stane to, že prídeme na miesto, kde nás chcú vidieť ostatní a nie my sami.

Prečo vám to tu celé vravím? Mám podobný príbeh a zažila som si to sama na sebe. Už odmalička som vedela presne čo chcem. Roky som to potláčala, až do svojich 18 rokov. Neverila som sama sebe a dávala som na názory okolia. V osemnástke som sa rozhodla, že si pôjdem za svojím snom a spravím preto naozaj všetko. Vybrala som sa do sveta a žila svoje sny. Prišli deti a ja som mala opäť dilemu, pretože som nevedela či to čo robím je správne. Opäť som hľadala tri roky.

Môj vnútorný kompas presne vedel kam patrím, no ja som to vtedy nevidela. Chcela som uveriť názorom druhých ľudí , predsudkom, že na to nemám, som už na určité veci stará a podobne. Potom som sa naučila prijať situáciu, ktorú som práve prežívala. Povedala som si DOSŤ. Buď spravím niečo, alebo nespravím NIČ po celý môj život. A tak som začala …hocikde, hociako…HLAVNE SOM ZAČALA…

A moja dharma sa začala pomaly odkrývať, krok po kroku som prichádzala na to kto skutočne som a čo je mojim poslaním na tejto zemi. Viem, že to nie je len žiť od…do, byť nejaké číslo a naháňať sa v tom pomyselnom koliesku deň čo deň….

Viem, že to nie je len žiť od…do, byť nejaké číslo a naháňať sa v tom pomyselnom koliesku deň čo deň….

Pokiaľ sa trápite nadtým, že neviete čo by ste chceli, čo je vašou úlohou na tejto planéte. Veríte, že na Vás čaká život plný dobrodrúžstiev, tak sa vyberte na cestu. Spravte prvý krok- hociaký. Vstaňte zo stoličky a spravte prvý krok, rozhodnite sa. Možno neviete ako to všetko bude, no od tohto momentu sa to zmení a Vy začnete inak.

Každý jeden deň nám dáva šancu na nový život. Každé jedno ráno sa môžeme zobudiť a žiť náš nový život. To čo nám v tom bráni je strach, lenivosť, predsudky, neveríme, že práve my si môžeme zaslúžiť ten nádherný život.

„No fajn, tebe sa to povie…Ale ja neviem, aký je ten prvý krok a to ma ešte viac paralyzuje“.…namietate….

Aký je ten prvý krok?

Prvý krok môže byť zrovna to, že si vezmete papier a začnete si písať všetko čo Vás baví, keď viete, že nemusíte. Nemusíte odovzdať prácu na určitý termín, diplomovku a tak podobne. Kedy vás naposledy zašteklilo v bruchu pri pohľade na niekoho, alebo niečo čo vás nadchlo?

Ja si veľmi dobre pamätám, ako som pred pätnástimi rokmi videla rečníkov a motivátorov na pódiu a vravela som si wow, aj ja by som chcela vystupovať…To som však vôbec netušila, že to jedného dňa spojím so spevom a spravím z toho zaujímavý projekt.

Viete akú obrovskú silu môže mať človek, ktorý si stojí za svojim, vie čo chce? Ten pocit, keď vieme, že sme na správnej ceste. Už stačí len následovať, nám dá takú silu, že dokážeme preniesť aj hory. Už vôbec to, že si uvedomujete, že niečo nie je v poriadku a cítite, že by to malo byť inak….

Sila rituálov….

Viete aká obrovská sila je v rituáloch? Tie maličkosti, ktoré robíte každý jeden deň. Pokiaľ neviete čo by ste chceli a akým smerom by sa Váš život mal uberať, tak začnite rituálmi. V pravidelnom intervale sa venujte 10 minút sami sebe. Príklad tri krát do týždňa si vyhraďte čas kedy budete sami so sebou. Stačí 10 minút. Vezmite si papier a píšte, tvorte…Tým, že tvoríme sa začne uvoľňovať energia a prichádzajú nám nové nápady.

Môže sa stať, že prídete na zaujímavé veci. Založte si nejaký zošit, kde si budete tie Vaše myšlienky pravidelne zapisovať. Ak ste začiatočník, tak stačí dodržiavať tento rituál raz týždenne. Príklad od teraz si nájdem čas na seba každý pondelok o 18.00 a venujem si 10 minút, kedy si budem písať na papier, čo sa mi páči, čo som obľuboval/a v detstve, čo ma dokáže nadchnúť a kto ma inšpiruje. Akonáhle začnete tvoriť, tak zistíte, že vo Vás tkvie oveľa viac ako ste si mysleli.

Táto téma je naozaj zaujímavá a mohli by sme sa tu baviť ešte aj na ďalšie tri strany :-)….

Pokiaľ máte akékoľvek otázky a dotazy, tak ma neváhajte kontaktovať, alebo píšte do komentára..

Čo cítite, že Vás paralyzuje? Prečo si myslíte, že sa nedokážete pohnúť z miesta a nájsť to Vaše poslanie?

Ak viete, alebo cítite po čom túžite, tak napíšte do komentu, alebo do správy čo Vám v tom bráni, aby ste začali a robili čo Vás baví:-)

To je zatiaľ všetko na dnes a ak máte chuť na viac videí, alebo príspevkov tak ma môžete sledovať na facebooku, instagrame, alebo v klube bohatých.

Facebook

Fb stránka Spolu to dámespolu to dáme

Klub– www.klubbohatych.cz

Instagramhttps://www.instagram.com/nataliagrunwald33/?hl=sk

Som speváčka, mama dvoch malých pokladov, podporovateľka, nadšenec života a vizionárka. Mojou vášňou je inšpirovať, motivovať mužov aj ženy k tomu, aby našli svoje pravé Ja a začali žiť život, po ktorom už roky túžia.